zooplus dla jeży – współpraca z fundacją PRIMUM

Niedawno obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Jeży. Z tej okazji chcemy o nie szczególnie zadbać.

Te niewielkie, dzikie, ale zarazem przyjazne stworzonka codziennie narażane są na niebezpieczeństwa i to przez nas! Nasza coraz dalej rozciągająca się na dzikie tereny cywilizacja stwarza dla tych biednych, zdezorientowanych istot wiele zagrożeń, praktycznie na każdym kroku.

Czy wiesz, że…

  • Jeż wybudzony ze snu w zimowe mrozy nie ma szans na przeżycie.
  • Wiosną, po hibernacji, jeże są głodne i szukają pożywienia, nie myśląc o czyhających na nie niebezpieczeństwach, przez co często trafiają na ruchliwe ulice i inne niebezpieczne miejsca.
  • Latem jeże są ranione przy koszeniu traw.
  • Jesienią jeże ukrywają się pod stosami liści, gdzie mogą zostać zranione przez bawiące się psy lub grabiących liście ludzi.

Na szczęście istnieją wspaniali ludzie, którzy pomyśleli o trudnym położeniu jeży i zapragnęli stworzyć dla nich bezpieczną przestrzeń – fundacja PRIMUM powstała po to, żeby udzielać pomocy małym dzikim zwierzętom poszkodowanym przez kontakt z cywilizacją, a my – zooplus postanowiliśmy ich w tym wesprzeć!

Przez cały listopad i grudzień 10% ceny produktów oznaczonych logiem zoolove będziemy przekazywać na tę właśnie fundację!
Więcej o akcji zoolove – kupując, pomagasz dowiesz się tutaj.

Jeżurkowo

Działaczom fundacji PRIMUM w 2011 udało założyć się niewielki ośrodek, w którym rehabilitowane są potrzebujące jeżyki. Pierwszym etapem jest obserwacja i ewentualne leczenie. Następnie jeżyki trafiają do zagrody zewnętrznej, gdzie przyzwyczajają się na nowo do życia bez ingerencji człowieka, jednak wciąż jeszcze pod bacznym okiem wolontariuszy i z drobną ich pomocą w kwestiach pożywienia. Ostatni etap to wypuszczenie gotowego jeżyka z powrotem na wolność.

Każdy może pomóc jeżom!

Jeśli chcesz pomóc jeżom inaczej niż przez nasze pośrednictwo, możesz do organizacji wysłać karmę lub kocyki lub też wesprzeć ją wpłatą na konto.

Nie bądźmy obojętni na los bezbronnych jeży!

Leave a Reply