Poczuj ciężar łańcucha! Podejmij wyzwanie akcji „Zerwijmy łańcuchy“ 2019

poczuj ciężar łańcucha

Zimno Ci? Na zewnątrz jest i będzie coraz chłodniej. Za pasem zima. Mrozy. To teraz sobie wyobraź…

Oglądasz podwórko zza krat klatki postawionej przed domem, to cały Twój świat — wszystko, co znasz, w ciągu całego Twojego życia. Jest Ci już bardzo zimno, ale nikt nie przychodzi Cię ogrzać. W ogóle ludzi widujesz z bliska tylko w porach posiłków. Przychodzą mrozy. Nieocieplona przesiąknięta wilgocią podłoga w drewnianej budzie, zamarznięta gleba lub lodowata stal klatki to jedyne miejsca, na których możesz położyć swoje ścierpnięte z zimna ciało. Do tego na szyję ktoś kiedyś, bardzo dawno temu, założył Ci ciężki łańcuch, który rani Twoją skórę…

W Polsce trzymanie psów na łańcuchu jest wciąż legalne. Rok rocznie zimą zamarza wiele psów, wiele psów cierpi latem katusze w pełnym słońcu i umiera, na przykład w wyniku ciężkich udarów.

Portal psy.pl organizuje w tym roku trzynastą edycję akcji #zerwijmyłańcuchy, która ma na celu pomoc cierpiącym w klatkach i na łańcuchach psom – zapewnić im realne schronienie przed mrozem lub upałem oraz możliwość swobodnego poruszania się.

O zeszłorocznej edycji możesz przeczytać tutaj.

Kasia Moś #zerwijmyłańcuchy
Akcja #zerwijmyłańcuchy w Warszawie w 2018 roku.

W tym roku została zmieniona formuła akcji — aby dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców, przeniesiona została w całości do internetu i ma postać challenge’u (ang. wyzwanie), w którym udział może wziąć absolutnie każdy użytkownik internetu.

Ambasadorką akcji #zerwijmyłańcuchy jest, podobnie jak rok temu, wokalistka Kasia Moś, która tak wypowiada się na jej temat:

Każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od postawienia pierwszego kroku. Postawmy go razem! Możesz stać się częścią naszej rodziny, rodziny osób nieobojętnych na cierpienie zwierząt. Dzięki twojemu zaangażowaniu najbardziej potrzebujące pieski, możliwe, że po raz pierwszy w życiu, położą się w suchym, ciepłym i bezpiecznym miejscu. Gdy wszystko pójdzie po naszej myśli, powiemy sobie z dumą: „it happened but will never chain back”! Czy przyjmujesz wyzwanie?

wyzwanie zerwijmy łańcuchy 2019

Zasady wyzwania:

1. Załóż na szyję przedmiot, który waży minimum 2 kilogramy — tyle właśnie waży przeciętny łańcuch dla psa. Zrób sobie zdjęcie lub nagraj filmik. Wcale nie tak ciężko? Weź pod uwagę, że dla psa o wadze 10 kg to taki ciężar jak 10 kg dla osoby ważącej 50 kg!

2. Opublikuj zdjęcie/film na Instagramie lub Facebooku i dodaj hashtagi: #zerwijmyłańcuchy #poczujciężarłańcucha #chainoffchallenge. W poście oznacz trzy osoby, które nominujesz do wyzwania.

3. Nie zapomnij wesprzeć dowolną kwotą zbiórki portalu psy.pl, pod adresem www.pomagam.pl/zerwijmylancuchy. Liczy się każdy datek!

Ponieważ celem akcji jest realna na ten moment pomoc i wsparcie dla zwierząt, które żyją w opłakanych warunkach, pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na najpotrzebniejsze akcesoria — nowe, ocieplane budy, miękkie obroże, długie i lekkie linki oraz porządne miski. Najbardziej potrzebujące psy zostaną wyznaczone przez współpracujące z portalem psy.pl Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Akcja potrwa do końca roku. Na facebookowym fanpage’u „Zerwijmy łańcuchy” publikowane będą posty pokazujące jak wyglądało życie konkretnych psów „przed” i  „po”.

Podarujmy psom przytulniejszy dom! Dajmy im szanse na przeżycie!

Partnerzy akcji zerwijmy łańcuchy

Leave a Reply