Dzień kota i psa, i chomika, i innych zwierząt…

Dzień psa i dzień kota

Każdy opiekun lubi obchodzić święto swojego pupila… Wiesz, kiedy jest dzień Twojego?

Kiedy jest dzień kota?

Światowy Dzień Kota obchodzony jest co roku 17 lutego, pierwszy raz święto kota odbyło się we Włoszech w 1990. Istnieje także Międzynarodowy Dzień Kota, mniej popularne, ale przecież każdy powód jest dobry, by świętować przyjaźń z pupilem! Międzynarodowy Dzień Kota wywodzi się z Wielkiej Brytanii i obchodzony jest 8 sierpnia.

Kiedy jest dzień psa?

Dzień Psa obchodzimy 1 lipca — od całkiem niedawna, bo od 2007, kiedy to redakcja czasopisma „Przyjaciel Pies” wyszła z inicjatywą, by uczcić naszych czworonożnych kompanów, dedukując im ich własne święto. Nieco dłuższą tradycję ma Dzień Kundelka, którego obchody przypadają na dzień 25 października. Jest to jedocześnie Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Cały miesiąc październik ustanowiony jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Kiedy jest dzień chomika?

Te niezwykle urocze i popularne zwierzątka domowe swoje święto obchodzą rok rocznie 12 kwietnia. Jak celebrować święto z chomikiem? Może jakiś smakowity przysmak lub nowa zabawka do klatki?

Kiedy jest dzień świnki morskiej?

Międzynarodowy Dzień Świnki Morskiej przypada na dzień 21 lipca. Zachęcamy do lektury artykułu o kawii domowej w Magazynie zooplus. Kilknij tutaj i dowiedz się, jakie wymagania wobec utrzymania i odżywiania stawiają świnki morskie oraz wielu ciekawostek na ich temat!

Kiedy jest dzień szynszyli?

Tak jest! Szynszyle też mają swoje oficjalne święto! Ma ono miejsce 30 lipca. To doskonała okazja, by rozpieścić swoją szynszylę!

Kiedy jest dzień szczura?

4 kwietnia obchodzony jest z kolei przez wielu opiekunów Światowy Dzień Szczura. Tego samego dnia świętują także myszki!

Kiedy jest dzień królika?

Z okazji Światowego Dnia Królika, ukochanego przez dzieci i dorosłych zwierzątka domowego, 26 września każdego roku organizowane są liczne akcje mające na celu poprawę losu królików — szerzenie wiedzy na temat ich potrzeb, organizowanie tymczasowych rodzin dla bezdomnych królików czy akcje adopcyjne.

Kiedy jest dzień papugi?

Niemniej popularnymi pupilami jak psy, koty czy gryzonie są egzotyczne ptaki. W 2004 roku dzień 31 maja stał się Światowym Dniem Papug. Inicjatywa ta była związana z walką o wprowadzenie w Europie zakazu handlu dzikimi ptakami, co wywalczono w roku 2006.

Inne gatunki ptaków jeszcze swoich świąt nie mają, jednak zbiorowe święto ptaków — Międzynarodowy Dzień Ptaków — obchodzone jest w Prima Aprilis!

Kiedy jest dzień żółwia?

Światowy Dzień Żółwia — to święto obchodzone jest na świecie corocznie 23 maja. Jak większość, ma ono charakter edukacyjny oraz charytatywny.

Kiedy jest dzień rybki?

W Polsce Dzień Ryby obchodzony jest od 2003 roku 20 grudnia. Wybór tej daty nie jest przypadkowy — celebracja święta ryb przed Wigilią ma na celu zwrócenie uwagi na sposób traktowania żywych karpi w punktach sprzedaży.

Kiedy jest dzień węża?

Światowy Dzień Węży przypada na dzień 16 lipca. Wąż jest jedną z najstarszych postaci mitologicznych, czczoną niegdyś przez wiele cywilizacji. Dziś znanych jest około 3,5 tys. gatunków tych fascynujących stworzeń o prehistorycznym pochodzeniu (mało kto wie, że ​​te gady są współczesnymi kuzynami dinozaurów). Nie dla każdego również wąż będzie odpowiednim zwierzęciem domowym — jednak, jeśli myślisz o adopcji węża, Światowy Dzień Węża może być idealnym momentem na poszerzenie wiedzy o tych stworzeniach i podjęcie decyzji.

Dzień zwierząt bezdomnych

4 kwietnia obchodzimy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Bezdomność zwierząt to zjawisko niestety powszechne zarówno lokalnie, jak w skali światowej. Szacuje się, że na całym świecie żyje od 600 milionów do nawet miliarda zwierząt, których nikt nie otacza opieką. W polskich schroniskach mieszka ich ponad 100 tysięcy. Dzień Zwierząt Bezdomnych to niepowtarzalna okazja do tego, by zastanowić się, jak każdy z nas może się włączyć w poprawę ich sytuacji.

Zachęcamy do obchodzenia świąt ze swoimi zwierzakami! Małym gestem możemy uczynić życie naszych czworonożnych, czy pierzastych, czy pływających przyjaciół pełniejszym i weselszym lub po prostu lepszym! Pamiętajmy o nich — nie tylko od święta!

Leave a Reply