Pomóżmy naszym przyjaciołom! Zerwijmy łańcuchy

Przywiąż psa do siebie

Uwolnij przyjaciela! Hasło tegorocznej akcji protestacyjnej Zerwijmy łańcuchy głośno zabrzmiało 6.10.2018 w ponad 50 miastach w Polsce. To już 12. edycja cieszącego się coraz większą popularnością wydarzenia, które ma na celu zwrócenie uwagi na niehumanitarne traktowanie psów, zwłaszcza na wsiach, gdzie wciąż są przez całe swoje życie trzymane przy budach na krótkich łańcuchach, niezależnie od pogody i pomimo wynikających z tego problemów zdrowotnych.

W czasie akcji protestujący przywiązywali się łańcuchami do bud, by pokazać jak największej liczbie osób w sposób dobitny, że pies to żywe stworzenie, które odczuwa ból, dyskomfort, upał, mróz, pragnienie i głód dokładnie tak samo jak człowiek, i jak okrutne jest zadawanie bólu bezsilnym zwierzętom, które przecież potrzebują naszej miłości!

Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że zooplus był oficjalnym partnerem 12. edycji akcji Zerwijmy łańcuchy.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z placu Zamkowego w Warszawie, gdzie protestowali między innymi Marzena Rogalska, Urszula Dudziak, Agnieszka Perepeczko, Stan Borys, Majka Jeżowska, Anna Korcz, Zygmunt Chajzer, Jerzy Jachowicz i wielu innych znanych oraz anonimowych działaczy na rzecz praw zwierząt.

Uwolnij przyjaciela

Pomoc psom

Działacze na rzecz praw zwierząt

Zerwijmy łańcuchy Warszawa

Zerwijmy Łańcuchy zooplus

Uwolnij przyjaciela

Pies przyjacielem człowieka

Przywiąż psa do siebie

Zerwijmy łańcuchy

Przywiąż psa do siebie

Uwolnij przyjaciela

12 edycja zerwijmy łańcuchy

W tym roku akcję promuje dodatkowo wzruszająca piosenka „Przecież”, do której słowa napisał Artur Andrus, muzykę Kuba Badach, a zaśpiewała ją ambasadorka akcji Kasia Moś. Link do piosenki tutaj.

Leave a Reply