Wyprawka dla kocięcia: 10 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć!

Wyprawka dla kocięcia

Od podjęcia decyzji gorączkowo wyczekujesz tego dnia, w którym do Twojego domu wprowadzi się kociak? Dla Twojego nowego czworonożnego członka rodziny ten dzień jest tak samo ważny, jak dla Ciebie, a przy okazji i nie lada stresujący – w końcu stanie się częścią ludzkiej rodziny to wielka zmiana dla kotka oraz początek jeszcze większej przygody! Kocięta są specjalistami w odkrywaniu, o czym zresztą wkrótce przekonasz się pewnie sam, dlatego musisz zapewnić bezpieczną i sprzyjającą buszowaniu i zabawie kotka przestrzeń w swoim domu. Aby pierwsze tygodnie i miesiące były zgodne z naturalnymi potrzebami, odpowiednio zróżnicowane i bezpieczne dla kocięcia, powinieneś zaopatrzyć się w zawierającą wszelkie niezbędne, specjalnie dla kociąt rozwinięte produkty i akcesoria wyprawkę dla kocięcia.

1: Po pierwsze karma!

Wybieraj wyłącznie pełnowartościowe karmy dostosowane do potrzeb młodego kota, będącego w intensywnej fazie wzrostu. Pyszne menu dla małych smakoszy rozpieści podniebienie Twojego pupila i dopasuje się do potrzeb małego kota. Karmy mokre dla kociąt odznaczają się wyjątkową strukturą i są przygotowane w taki sposób, by zachowały wszystkie ważne substancje odżywcze. Dzięki właściwemu wyborowi karmy możesz każdego dnia wspierać optymalny rozwój oraz silny i zdrowy system odpornościowy Twojego kocięcia. Zdrowe i zrównoważone pożywienie jest podstawą długiego i szczęśliwego kociego życia. Sucha karma jest przeznaczona dla utrzymania wyważonej diety kota. Wyjątkowe receptury, skomponowane z wysokiej jakości składników są dostosowane do tej ważnej fazy rozwojowej kota. Zapytaj hodowcę lub pracownika schroniska, jaki pokarm Twój kot otrzymywał przed wprowadzeniem się do Twojego domu. Dzięki stopniowej i ostrożnej zmianie starej karmy na nową unikniesz problemów trawiennych.

Menu dla kocięcia

2: Po drugie mleko!

W pierwszych tygodniach w nowym miejscu kot nie powinien wychodzić na zewnątrz. Podawaj mu wówczas trochę trawy dla kota, by zapobiegać tworzeniu się kłaczków! Różnorodne suplementy oraz specjalne mleko dla kota mają za zadanie wspierać zdrowie Twojego kotka podczas intensywnej fazy wzrostu, uwzględniając jego specjalne potrzeby. W zależności od produktu wspierana jest na przykład jego przemiana materii, flora bakteryjna jelit bądź kondycja skóry i sierści. Twój kociak będzie dzięki nim zdrowy i szczęśliwy, a szczęście pupila jest ważne przecież także i dla Ciebie! Jeśli chcesz poznać prawdę o tym, czy zwykłe mleko jest zdrowe dla kota, czytaj tutaj.

suplementy diety dla kociąt

3: Przekąski między posiłkami

Wspólna zabawa i odkrywanie świata sprawia przyjemność kociakowi i zarazem poprawia jego zręczność, szybkość reakcji i inteligencję. Wspólnie spędzony czas wzmacnia więź między Tobą i Twoim pupilem. Smakołyki i pasty dla kotów zostały stworzone specjalnie po to, by służyć jako nagroda bądź uzupełnienie codziennego posiłku. Podawaj swojemu kocięciu wysokiej jakości, lekkostrawne przysmaki, dbając o to, by nie przekraczać dziennego zapotrzebowania energetycznego kota na pokarm, gdyż takie postępowanie szybko doprowadzić może do nadwagi i dalszych związanych z nią problemów zdrowotnych!

Przysmaki dla kociąt

4: Kocia toaleta

Kuweta jest podstawowym i niezbędnym elementem wyposażenia, by kociak był nauczony zachowywania czystości od samego początku życia z człowiekiem. Dla strachliwych, nieufnych kociąt nadają się zwłaszcza kuwety kryte, zapewniające im komfortowe odosobnienie. Jak nauczyć kotka czystości? Kliknij w obrazek poniżej ↓↓↓

Kuweta dla kocięcia

5: Żwirek

Kocięta rzadko przyzwyczają się do konkretnego rodzaju żwirku, jednak najlepiej dowiedz się u hodowcy czy w schronisku, jakiego żwirku używał wcześniej Twój kotek i na nowy rodzaj przestawiaj go powoli. Przetestuj efektywny żwirek silikatowy, naturalny żwirek zbrylający i naturalny żwirek drewniany.

6: Drapak

Drapak służy nie tylko ostrzeniu kocich pazurów, co jest naturalnym instynktem każdego kota, ale zapewnia on także ochronę tapicerki na meblach i innych urządzeniach przed drapaniem. Oprócz tego drapak jest też idealnym miejscem obserwacyjnym i nierzadko ulubionym miejscem do spania kotka. Jeśli chcesz wzbudzić u kota większe zainteresowanie drapakiem, posyp go uwielbianą przez zdecydowaną większość kotów kocimiętką.

drapak dla kocięcia

7: Inne zabawki

Długie pieszczoty i zabawy wzmacniają więź między Tobą a Twoim kotkiem. Te ostatnie są szczególnie ważne, by Twój kotek nie wpadał na głupie pomysły i nie rozrabiał, gdy nie masz go w zasięgu wzroku. Wędki dla kotów, piłki, myszki z kocimiętką i zabawki na inteligencję nadają się doskonale, by nakierować instynkt do zabawy Twojego młodego kota na właściwe tory. O tym, jak odpowiednio zająć kota niewychodzącego przeczytasz w artykule: Zabawa z kotami domowymi.

8: Miski i poidełko

Zaopatrz kocię w osobne miseczki na karmę suchą i mokrą. Miseczki na jedzenie dla kocięcia nie powinny być zbyt wysokie, by nieduży zwierzak mógł bezproblemowo rozkoszować się posiłkiem. Przodkowie naszych kotów domowych zamieszkiwali prawdopodobnie tereny pustynne. Dużą część potrzebnych im płynów przyjmowali razem z pożywieniem i poza tym odczuwali jedynie niewielkie pragnienie. Koty karmione suchą karmą powinny być dodatkowo zachęcane do picia wzmożonej ilości wody! Do tego doskonale nada się specjalne poidełko–fontanna.

miska dla kota

9: Legowisko

Aktywne kocięta spędzają mnóstwo czasu na zabawie i szaleństwach, a więc potrzebują też przytulnego miejsca do odpoczynku i drzemek. Już od pierwszych dni Twój kot potrzebuje ustronnego i bezpiecznego miejsca, gdzie nikt nie będzie mu przeszkadzać. Możesz wybierać pomiędzy legowiskami, budkami, poduszkami i kocykami, by zapewnić pupilowi komfort i spełnić jego różnorodne wymagania. Wystarczy, że klikniesz w obrazek poniżej.

Spanie dla kociaka

10: Transporter

Transporter to ważny element wyposażenia dla kota, przydający się zwłaszcza podczas wizyty u weterynarza czy dalszej podróży. Kocięta są specjalistami w odkrywaniu i wypróbowywaniu nowych rzeczy, przez co jednak nierzadko wpadają w kłopoty. Obserwuj swojego kociaka przez kilka pierwszych tygodni bardzo uważnie: Być może pociągają go otwarte okna? Chętnie bawi się w połach zasłon? Obserwacja pozwala reagować na potencjalne zagrożenia w odpowiednim czasie. Sprawdź tutaj nasze transportery i wszelkie sprzęty, takie jak kratki na okna czy drzwiczki do wchodzenia i wychodzenia z pokojów czy z domu do ogrodu i z powrotem, ułatwiające Wam wspólne funkcjonowanie w domu oraz gwarantujące ciekawskiemu świata kocięciu bezpieczeństwo.

transporter dla kocięcia

Skompletuj swoją wyprawkę dla kociaka w sklepie dla kociąt zooplus. Pamiętaj, że po pierwszym roku życia, należy przestawić kota na karmę dla kotów dorosłych! Przejrzyj wtedy koniecznie nasz sklep dla kota.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy całą gamę kuponów rabatowych zooplus, by zakupy w naszym sklepie zoologicznym były jeszcze większą przyjemnością! Zapraszamy także do śledzenia naszych rabatów i obniżek cenowych poprzez zapisanie się do Newslettera.

Leave a Reply