Spraw swojej śwince morskiej przytulne mieszkanie!

Domek dla świnki morskiej

Właściciele świnek morskich powinni zdać sobie sprawę z tego, że klatka świnki morskiej jest dla niej tym, czym dla nas jest dom. Domek dla świnki morskiej musi zapewniać jej więc warunki odpowiednie dla jej gatunku, komfort, wygodę i dobre samopoczucie!

Czym kierować się przy wyborze klatki dla świnki morskiej?

Klatka dla świnki morskiej powinna być przede wszystkim duża, ponieważ świnki morskie są zwierzętami społecznymi i dlatego też nie powinny być trzymane w odosobnieniu. Świnki morskie lubią bieganie, zabawy i harce, więc klatki dla nich powinny mieć co najmniej 110 x 60 cm. Chociaż piętrowe klatki oferują na pierwszy rzut oka więcej miejsca, świnki morskie jednak nie są dobrymi wspinaczami – upewnij się więc, że wejście na piętro nie jest zbyt strome. Aby zapewnić optymalną higienę, dno klatki powinno być wystarczająco głębokie, aby wypełniająca je podściółka nie wysypywała się poza klatkę.

Rynek branży zoologicznej oferuje wiele praktycznych, przemyślanie zaprojektowanych modeli. Bez względu na to, czy klatka dla świnki morskiej zrobiona jest z metalu i tworzywa sztucznego, czy z naturalnego drewna, zwierzę ma w niej gwarancję dobrego samopoczucia.

Standardowe klatki dla świnki morskiej wykonane z metalu i plastiku są higieniczne, praktyczne i odpowiednie dla początkujących.

Polecamy zwłaszcza:

  • Klatkę dla małych zwierząt Ferplast Casita 120 o wymiarach 119 x 58 x 61 cm, wyposażoną dodatkowo w miskę, domek do schowania się, stojak na siano i pojnik. Podzielony na dwie części dach można otworzyć z jednej lub obu stron równocześnie. Jest on zabezpieczony dodatkowo klipsami, dzięki czemu zwierzęta nie są w stanie same otworzyć sobie klatki. Ponadto kształt dachu jest wypukły, co zapewnia więcej swobody i przestrzeni, których świnka morska tak potrzebuje.
  • Piętrową klatkę dla małych zwierząt Perfect Maxi posiadającą trzy różnej wielkości otwory między platformami. Przestronnością klatki nie tylko Twój pupil będzie urzeczony! Sam możesz stworzyć w klatce niepowtarzalną przestrzeń do zabawy dla swojego pupila za sprawą dołączonych do klatki akcesoriów.

Sprawdź też dostępną u nas klatkę dla królików i świnek morskich z drewna świerkowego Lounge, zainspirowaną paśnikami do użytku na zewnątrz:

Drewniana klatka dla świnki morskiejKojce i wybiegi – naprawdę dużo przestrzeni dla kochających ruch świnek morskich

Wybiegi i kojce są koniecznym dodatkiem do domu świnki morskiej. Dzięki nim te rezolutne i psotne zwierzęta mogą cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu. Sprawdź nasze łatwe w montażu nylonowe kojce dla małych zwierząt.

Pamiętaj, że świnki morskie mają silną potrzebę aktywności fizycznej i pociąg do zabawy. Zabawki dla świnek morskich zapewnią Twojej śwince odpowiednią aktywność fizyczną i długotrwałe zajęcie tak, że nigdy nie będzie czasu na nudę! Zainteresowany? Sprawdź tutaj.

Leave a Reply