Zawieszka dla psa – zwykła ozdoba czy konieczne zabezpieczenie?

zawieszka dla psa

Urocze lub zabawne zawieszki na obrożę psa przyciągają wzrok i stanowią ciekawą ozdobę. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad praktycznymi funkcjami zawieszki dla psa?

Poza ciekawymi kształtami i kolorami zawieszki oferują także dwie bardzo istotne funkcje praktyczne, nazwijmy je informacyjną i zabezpieczającą:

1. Informacja

Wyobraź sobie, że podczas wybiegu na łące czy w parku, Twoja pociecha pobiegła daleko i już nie wróciła. Z brelokiem identyfikacyjnym odnalezienie zguby powinno przebiec sprawnie. Wewnątrz zawieszki możesz umieścić dowolną informację, która pomoże znalazcy psa Cię namierzyć, np. swój numer telefonu lub imię i nazwisko, bądź nawet kompletny adres zamieszkania.

2. Bezpieczeństwo

Przede wszystkim na drodze. Zawieszki odblaskowe gwarantują dobrą widoczność psa podczas spacerów poboczem po zmierzchu lub nad ranem, tak że kierowca zauważy go z dużej odległości. Odblaski pomogą także Tobie zlokalizować psa, kiedy spuszczasz go ze smyczy, by pobiegał.

Polecamy stosowanie zawieszek, zarówno identyfikacyjnych, jak i odblaskowych, by maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo pupila. Odwiedź nasz sklep dla psa zooplus!

 

Leave a Reply