Akcesoria dla kota: 8 Must-Have’ów w domu, do którego trafi kociak!

Akcesoria dla kota

Rozważasz adopcję kocięcia? Prawdopodobnie już zadałeś sobie pytania: Jakiej rasy miałoby być to zwierzę? Czy raczej kocur czy kotka? Może wcale nie kocię, a dorosły kot?

Jednak zanim faktycznie przyniesiesz do domu swoje nowe zwierzątko, jakie by nie było, koniecznie przygotuj zawczasu dla niego wyprawkę! Przytłacza Cię ilość akcesoriów dla kota dostępnych w sprzedaży i nie wiesz coś wybrać? Nie martw się! Jesteśmy tutaj, by doradzić Ci, jakie produkty dla kota przede wszystkim powinieneś mieć w domu i jak poradzić sobie z wyborem konkretnego akcesorium!

Oto 8 Must-Have’ów w domu, w którym mieszka kot:

 1. Karmy i miski

Miska dla kota

 

 

 

 

Karmienie kota jest przecież proste: Włożyć karmę do miski, pozwolić kotu zjeść… i to tyle, prawda? Cóż, oprócz wyboru odpowiedniej karmy dla kota (co wcale takie proste nie jest), musisz również upewnić się, że masz odpowiednią miskę. Niektóre koty będą jadły z każdej miski, ale istnieją też takie, które są nieco bardziej wybredne i mogą wymagać miseczki, która jest bardziej płaska i na tyle szeroka, że nie podrażania ich wąsów podczas jedzenia. Niektóre koty mogą być wrażliwe na plastikowe miski i mogą rozwinąć na nie alergie, dlatego zaleca się dla nich miski ze stali szlachetnej lub ceramiki. Doskonałym rozwiązaniem dla kotów są poidełka-fontanny, które oferują kotu spienianą, świeżą wodę.

 1. Kuweta

Kuweta dla kota

 

 

 

 

Koty zwykle dość łatwo nauczyć korzystania z kuwety, ponieważ z natury są czyste i skrzętnie zakopują w ściółce zanieczyszczenia. Jednak kocięta mogą potrzebować odrobiny pomocy z Twojej strony, żeby przyzwyczaić się do swojej toalety. Wybierając kuwetę dla kota, pamiętaj, że rozmiar i stopień zadaszenia ma znaczenie. Każdy kot będzie miał osobiste preferencje. Ponadto istnieje wiele różnych typów żwirków dla kota – nie każdy kot lubi każdy rodzaj ściółki, więc być może trzeba będzie wypróbować kilka żwirków, zanim kot naprawdę zaakceptuje kuwetę.

 1. Mata do drapania

Drapak dla kota

 

 

 

 

Żeby móc nazywać się dobrym właścicielem, nie musisz wypełnić domu zabawkami dla kotów po sam sufit, ale koniecznie musisz zapewnić kotu miejsca, w których może oddać się swojej naturalnej potrzebie – ostrzeniu pazurków. Możesz zaproponować mu maty lub sizalowe słupki. Drapak dla kota pozwoli kotu natomiast nie tylko wyżyć się pazurkami na sizalu, lecz da możliwość wspinania się, obserwacji terytorium, rozciągania i innego rodzaju zabaw oraz ochroni Twoje meble przez zadrapaniami.

 1. Obroża i identyfikator

Obroża i identyfikator dla kota

 

 

 

 

Możesz martwić się o nieodłączne ryzyka związane z noszeniem przez kota obroży, ale ryzyko to staje się minimalne w porównaniu z ryzykiem utraty kota na zawsze, jeśli uda mu się wymknąć z domu. Ofiaruj swojemu kotu obrożę z adresówką i postaraj się o mikrochip, aby uzyskać dodatkowe zabezpieczenie, że zgubiony kotek zdoła wrócić. Jeśli masz zamiar nauczyć swojego kota chodzenia na smyczy, będziesz potrzebować raczej szelek, a nie obroży.

 1. Przybory do pielęgnacji

Pielęgnacja kota

 

 

 

 

Pielęgnacja sierści kota może być świetną okazją do wzmocnienia Waszych więzi, ale musisz upewnić się, że od samego początku używasz odpowiednich narzędzi. Będziesz potrzebował szczotki, zwłaszcza jeśli kotek jest długowłosy. Szczotkowanie pomaga w pozbyciu się luźnej sierści w okresie zmiany podszerstka oraz kontrolowaniu sierści kota w Twoim domu. Przydadzą się także obcążki do paznokci oraz szampon dostosowany do wieku oraz rodzaju jego sierści i ewentualnych specjalnych potrzeb. Przemyśl zakup szczoteczki i pasty do zębów dla zwierząt domowych i przyzwyczajaj pupila do szczotkowania zębów.

 1. Siatki zabezpieczające i ochronne kratki okienne

Zabezpieczająca siatka

 

 

 

 

Być może Twój ciekawy świata, a niewychodzący kot zechce jednak wyjść z domu, co mogłoby skutkować tym, że zrobić sobie krzywdę. By temu zapobiec zamontuj siatki ochronne na balkonie oraz zabezpieczające kratki na uchylone okna, które możesz z łatwością przymocować przy często otwieranym oknie.

 1. Produkty czyszczące

Odświeżacz do kuwety

 

 

 

 

Koty wnoszą tak wiele do naszego życia: miłość, rozrywkę, okazje do nauki czegoś nowego… oraz nierzadko niemiłosierny bałagan. Przygotuj odpowiednie produkty czyszczące, które uporają się ze wszechobecną sierścią oraz przykrymi dla naszych nosów zapachami, które zwierzęta niejednokrotnie wydzielają.

 1. Transporter

Torba transportowa dla kota

 

 

 

 

Nadszedł wreszcie czas, by przywieźć kociaka do domu? Najbezpieczniejszym sposobem transportu kota jest transporter. Przekonanie kota, by wszedł do transportera nie będzie należało do zadań najprostszych, ale z biegiem czasu na pewno uda Ci się go tak wyszkolić, że sam chętnie będzie do niego wchodził, kiedy zajdzie taka potrzeba. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Czytaj tutaj. Przy wyborze transportera zacznij od dobrania odpowiedniego rozmiaru i uczynienia go przytulnym. Możesz posypać wnętrze odrobiną kocimiętki lub spryskać feromonami uspokajającymi. Szczelne owinięcie kocięcia kocem to również opcja dobra, by włożyć przestraszonego kota do transportera i przewieźć do nowego domu.

Nasza wskazówka

Wybierając produkty dla swojego kota zawsze bierz pod uwagę te cztery punkty:

 • Rozmiar produktu: Dobierz swoje akcesoria dla kota tak, aby pasowały do wielkości Twojego kota.
 • Materiał i wytrzymałość produktu: Zawsze sprawdzaj jakość i wykonanie akcesoriów dla kota tak, aby nie uległy łatwo zniszczeniu.
 • Bezpieczeństwo: Wybierając akcesoria dla kota ważne jest, aby były bezpieczne. Zwróć również uwagę, aby akcesoria, które wybierzesz dla swojego kota nie były wykonane z toksycznych materiałów.
 • Dopasowanie do rasy: Niektóre akcesoria oraz karmy dla kota są specjalnie dostosowane do poszczególnych ras kotów, co może pomóc we właściwym wyborze produktu.
Royal Canin Breed dla kota
Polecamy karmy suche dla kota z linii Royal Canin Breed dopasowane do potrzeb kotów konkretnych ras!

Więcej informacji o akcesoriach dla kota znajdziesz klikając tutaj.

Leave a Reply