Problem z psem niszczycielem? Wypróbuj klatkę kennelową!

Winny pies

Wracasz z pracy i zastajesz pogryzione buty, porozrzucane skarpetki z kosza na bieliznę, podarte kartki książek, powywracane doniczki i zniszczony sprzęt elektroniczny, a winowajca już czeka na Twoją reakcję z podkulonym ogonem i przepraszającym spojrzeniem? Aż za dobrze kojarzysz takie widoki?

Rozwiązaniem dla Ciebie będzie klatka kennelowa, w której będziesz mógł zamknąć rozrabiającego pupila na czas swojej nieobecności. Domowe klatki kennelowe są trwałe, stosunkowo niedrogie i łatwe w czyszczeniu. Możesz dowolnie wyposażyć swoją klatkę w miski na karmę i wodę, w koce, poduszki, legowisko – w co tylko chcesz. Ponadto klatka kennelowa może służyć także jako transporter. Ważne, by odpowiednio dobrać rozmiar klatki do gabarytów psa – musi być ona koniecznie na tyle duża, by pies mógł swobodnie stać, siedzieć, leżeć i obracać się w środku. Jeśli masz więcej niż jednego psa lub chcesz zmieścić w klatce ekstra wyposażenie, możesz wybrać naturalnie odpowiednio większą klatkę.

Najlepiej kupić klatkę zanim pies wprowadzi się do domu, wówczas potraktuje ją jako jeden z mebli i łatwiej się do niej przyzwyczai.

Pies w klatce kennelowej

Jak przyzwyczaić psa do klatki?

Włóż do klatki ulubioną zabawkę lub koc psa. W ten sposób zachęcisz go, by do niej wszedł. Chwal go i nagradzaj, gdy tylko z własnej woli wejdzie do klatki. Kiedy zacznie coraz częściej w niej przebywać, traktować ją jak alternatywę swojego legowiska, zamknij go w jej wnętrzu na kilka minut. Ważne: Nie wychodź w tym czasie z pokoju, niech pies czuje się przez cały czas bezpiecznie! Z czasem możesz wydłużać jego pobyt w zamkniętej klatce i stopniowo się od niej oddalać, aż do zupełnego opuszczenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Przed zostawieniem psa samego w klatce na kilka godzin, zadbaj o to, by wyjść z nim na długi spacer. Pamiętaj, żeby zapewnićKlatka domowa dla psa mu stały dostęp do świeżej wody pitnej oraz opcjonalnie do karmy suchej. Jeśli pies piszczy lub szczeka, kiedy zamykasz klatkę, odczekaj kilka chwil zanim ją otworzysz. W przeciwnym razie nasilą się jego protesty, gdyż nauczy się, że ujadaniem osiąga swój cel i ktoś natychmiast wypuszcza go z klatki.

Jak sprawić, by w klatce kennelowej psu było ciepło i przytulnie?

Pomysłów na to, jak sprawić, by psu było w klatce kennelowej wygodnie i ciepło, jest multum, tak jak multum jest akcesoriów dla psa. Do wyłożenia podłoża klatki polecamy koc Vetbed® Isobed, zaprojektowany tak, aby pochłaniał wilgoć. Wykonany jest z odpornego na rozdarcie włókna kanalikowego i może zostać z powodzeniem przycięty do dowolnej długości i szerokości bez ryzyka postrzępienia się krawędzi. Bardzo miękki materiał izoluje od zimnego podłoża. Koc choć nie niezniszczalny, jest bardzo odporny na zużycie. Ponadto jest hipoalergiczny, dlatego nadaje się także do użytku przez psy o wrażliwej skórze i sierści.

Zapraszamy do naszego internetowego sklepu dla zwierząt zooplus! Wybierz produkt, kliknij w koszyczek, złóż zamówienie i już! Bez zwłoki dostarczymy produkty w wybrane przez Ciebie miejsce.

Leave a Reply