Najlepsza miska dla psa – jak wybrać miskę dla pupila?

Pięć misek z karmąMożna pomyśleć, że miska dla psa to miska dla psa, ale w rzeczywistości miska misce nierówna! Miski dla psów oferują różne funkcje, a niektóre mogą okazać się być w przypadku Twojego pupila lepszymi od innych. Istnieje wiele różnych rodzajów misek dla psów, więc właściciele psów mogą mieć trudności z ustaleniem, który rodzaj jest odpowiedni dla ich psa. Najistotniejsze z kwestii, uwzględnianych przy wyborze miski to jej cena, bezpieczeństwo, cel, trwałość, łatwość czyszczenia i stylistyka.
Kiedy weźmiesz pod uwagę te wszystkie kwestie, zdajesz sobie sprawę z tego, że miska Twojego psa jest istotnym elementem w jego odżywieniu. Twój pies regularnie je i pije z miski, więc jej rodzaj – tekstura, materiał, wielkość, kształt – powinny być optymalnie dobrane do jego potrzeb. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie głównych rodzajów misek dla psów. Przedstawiamy zarówno plusy, jak i minusy – nie owijamy w bawełnę!

Plastikowe miski dla psów

miska z plastikuPlastikowe miski dla psów są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Zwykle są niedrogie i mało prawdopodobne jest, że się zepsują, jeśli zostaną upuszczone. Wiele z nich można myć w zmywarce. Jednak plastikowe miski na ogół nie są zalecane dla każdego psa. Miski wykonane z tworzywa sztucznego mogą być łatwo przez niego pogryzione. W zagłębieniach po ugryzieniach mogą gromadzić się bakterie. Dodatkowo niektóre psy mogą mieć alergię na plastik, objawiającą się na przykład łagodną reakcją skórną w okolicach pyska.

Miski ceramiczne dla psów

Ceramiczna miska dla psaMiska ceramiczna lub kamionkowa to świetny sposób na wyrażenie swojego stylu. Miski te są często udekorowane zabawnymi projektami, a nawet mogą być wykonywane ręcznie przez artystów. Ich szkliwo ochronne sprawia, że ​​są łatwe do utrzymania w czystości, zwłaszcza, że najczęściej nadają się do mycia w zmywarce. Jednak ceramiczne miski dla psów łatwo się tłuką. Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi mogą pęknąć i stać się niebezpieczne dla Twojego psa. W mniejszych, mniej widocznych pęknięciach mogą zagnieździć się bakterie. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać ceramiczne miski pod kątem uszkodzeń.

Miski ze stali nierdzewnej

miska stal nierdzewnaMiski ze stali nierdzewnej są zdecydowanie najtrwalsze i można je myć w zmywarce. Miski te są zwykle zaopatrywane w antypoślizgowe wypustki na spodzie, aby zapobiegać przesuwaniu miski i rozlewaniu wody czy rozsypywaniu karmy. Miski ze stali nierdzewnej najczęściej nie oferują gamy kolorów ani wzorów, choć i kolorowe da się znaleźć. Są to jednak praktyczne, niedrogie pojemniki na pożywienie dla Twojego psa, które trwałością przewyższają konkurencję. Nie znaczy to jednak, że o miskę ze stali nierdzewnej nie należy dbać. Stal dotknąć mogą plamy lub rdzewienie, szczególnie gdy miska stoi na zewnątrz. Ponadto psy, które gryzą zapamiętali swoje miski, mogą nawet uszkodzić nawet miski ze stali nierdzewnej i przy okazji – własne zęby.

Stojak…

miski na stojaku… czyli zazwyczaj dwie miski z tworzywa sztucznego, ceramiki lub stali nierdzewnej na podstawie wykonanej z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Eksperci przekonują, że umiejscowienie misek na podwyższeniu jest zdrowsze dla psów, gdyż może zapobiegać dolegliwościom żołądkowo-jelitowym. Takie rozwiązanie może być wygodniejsze zwłaszcza dla psów ras olbrzymich. Stojaki na miski dla psów mogą być dość drogie, ale często okazują się warte swojej ceny.

Automatyczne miski dla psów

Automatyczne miski dla psów zaprojektowano po to, aby utrzymać miskę pełną, o ile w schowku znajduje się jedzenie lub woda. Obecnie większość automatycznych podajników karm jest programowalna, dając psu dostęp do karmy w ustawionych godzinach. Pozostawianie karmy do dyspozycji psu przez cały czas nie sprawdzi się u większości psów, ponieważ nie pozwala dokładnie monitorować poboru karmy przez psa i może doprowadzić do jego problemów z nadwagą. Lepiej jest użyć programowalnego podajnika – zwłaszcza, jeśli pracujesz przez większość dnia i nie możesz osobiście podawać psu posiłku o określonych porach.

Miski podróżne

miski dla psa na podróżMiski podróżne dla psów sprawdzą się doskonale, jeśli chcesz zabrać ze sobą pupila na przejażdżkę samochodem, wycieczkę do parku czy na dłuższy wyjazd. Są one zwykle wykonane z giętkiego poliestru lub podobnego materiału z plastikową lub nylonową wkładką, chociaż niektóre zaprojektowane są ze sztywniejszych materiałów. Zazwyczaj są także składane do mniejszych rozmiarów, dzięki czemu zajmują mało miejsca i nie stanowią problemu przy przewożeniu. Miski podróżne dla psów nie są zbyt drogie, a zdają egzamin na piątkę, jeśli chcesz zabrać swojego psa w podróż.

Miski wydłużające czas jedzenia

Twój pies w zastraszającym tempie opróżnia miskę? Szybkie jedzenie może prowadzić do niestrawności, kończących się przykrymi objawami, na przykład wymiotami lub biegunką. Niektórzy specjaliści uważają, że jedzenie może być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju wzdęć. Miski wydłużające czas jedzenia są zaprojektowane tak, by psy musiały jeść wolniej. Zwykle zawierają wypustki, szufladki lub inne struktury, które zmuszają psa do przyjmowania mniejszych porcji jedzenia na raz. Wolniejsze przyjmowanie pokarmu może pomóc Twojemu psu bardziej cieszyć się jego posiłkami i zdrowotnie bardziej z nich korzystać.miska spowalniająca jedzenieZapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą akcesoriów do przechowywania i porcjowania karm! U nas znajdziesz niezwykle praktyczne pojemniki na karmę, łyżki do porcjowania oraz pokrywki na puszki, dzięki którym karma zachowa swoją świeżość.

Leave a Reply