Doskonałe zajęcie dla psa – zabawki KONG

KONG

Twój pies uwielbia gryźć i żuć? Zapewnij mu rozrywkę przez wiele godzin dzięki zabawkom marki Kong! Zabawki KONG są dość solidne, aby wytrzymać najbardziej zapalczywe gryzienie!

Zabawka KONGCzym jest KONG dla psa?

Firma KONG rozpoczęła działalność w roku 1976 i od tego czasu pozostaje niezmiennie jedną z najbardziej zaufanych marek w branży zoologicznej. Jej podstawowymi produktami są wykonane z ekstremalnie trwałej gumy gryzaki skonstruowane tak, by można było wypełnić je karmą lub przysmakami. Zadaniem psa jest, naturalnie ku jego uciesze, wydobyć przysmaki z wnętrza zabawki. Jeśli nie masz czasu na zabawę z pupilem, przygotowanie dla niego takiego wyzwania będzie doskonałym sposobem na zajęcie go przez dłuższy czas, bez konieczności Twojego udziału. Może być to także forma podawania regularnego posiłku, jeśli Twój pies na przykład zbyt łapczywie przyjmuje pokarm z miski lub po prostu chcesz zając go czymś, kiedy wychodzisz z domu.

Dlaczego warto wybrać zabawki KONG?

Owczarek niemiecki i KONGPrzede wszystkim zabawki i akcesoria niemieckiej marki KONG słyną ze swojej niezwykłej wytrzymałości. KONG łączy przemyślaną konstrukcję z wyjątkowo wysoką jakością, przez co, kupując zabawkę od tego producenta, masz pewność, że posłuży przez ponadprzeciętnie długi czas oraz, że jest w 100% bezpieczna dla Twojego pupila. Z zabawkami KONG dbasz o to, by Twój pies był psychicznie pobudzony, gdyż dostanie się do przysmaków wymaga koncentracji. KONG poza gryzakami oferuje także szeroką gamę zabawek, przy pomocy których zachęcisz psa do ruchu i aktywności fizycznej. KONG ma w swojej ofercie różne rodzaje piłek, frisbee i tym podobnych akcesoriów, dzięki którym czas spędzony na zewnątrz będzie dla Ciebie i dla Twojego psa przyjemny i dobrze spożytkowany na rozwijającej aktywności fizycznej. Ponadto z zabawkami KONG wzmocnisz zęby psa: zabawki KONG dla psów rozwinięte są tak, aby sprzyjały zdrowiu zębów, dbały o dziąsła, a także pomagały w utrzymaniu zębów w czystości.

Rodzaje zabawek KONG

Podstawowymi liniami gryzaków są KONG Classic oraz KONG Extreme: te ostatnie polecane są zwłaszcza dla psów o ponadprzeciętnie silnej szczęce. Idealne do aportowania zabawki KONG AirDog są inspirowane piłkami tenisowymi i frisbee i często wyposażone w piszczałki. KONG Wubba to zabawki o uroczym wyglądzie, które wykorzystać można do zapasów z psem i aportowania, wykonane z miękkich materiałów. KONG Wobbler, podobnie jak Classic i Extreme, wypełnić można smakołykami. To interaktywne zabawki o dużej wytrzymałości, które poruszane przez psa wykonują nieprzewidywalny ruch. Dla szczeniąt KONG stworzył linię Puppy, z której zabawki wykonywane są z miękkiej gumy, idealnej dla małych szczęk szczeniąt. Zabawki KONG Aqua unoszą się na wodzie, dlatego doskonałe są do zabaw na plaży czy w basenie.

Zabawka KONG Wubba

Zabawki KONG dostępne są w pięciu rozmiarach. Koniecznie należy uwzględnić rozmiar zamawianej zabawki, gdyż nie każda wielkość będzie odpowiednia dla każdego psa. Zalecenia dotyczące dobrania rozmiaru według producenta:

  • S – psy do 10
  • M – psy 5-15 kg
  • L – psy 15-30 kg
  • XL – psy 25-40 kg
  • XXL – psy powyżej 35 kg

Jak przygotować gryzak?

Pies z gryzakiem KONGMożesz wypełnić gryzak karmą i przysmakami od KONG, ale także wszystkim, co smakowitego masz tylko pod ręką. Zacznij od zatkania mniejszego otworu, znajdującego się u wylotu węższego końca gryzaka, przysmakiem o stałej konsystencji, większym niż otwór. Inaczej zawartość KONGa może wylatywać podczas zabawy, a nie o to w niej chodzi. Zawartość KONGa nie musi być jednolita! Możesz mieszać konsystencje i oczywiście – smaki. Wówczas zabawka stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla psa, a sama zabawa jeszcze bardziej wymagająca. Jeśli jednak podajesz psu KONGa po raz pierwszy, postaraj się dostosować zawartość KONGa tak, by pies nie zniechęcił się nieudanymi próbami dostania się do smakołyków i nie zrezygnował z zabawy. Najlepiej, żeby opróżnił cały gryzak w ciągu kilku minut. Z każdym kolejnym podaniem KONGa możesz podnosić poziom trudności. W letnie upały możesz pomóc psu troszeczkę się ochłodzić, zamrażając KONGa z zawartością półpłynną, np. odrobiną masła orzechowego, specjalną pastą dla psów i ulubioną karmą mokrą Twojego pupila. Zamrożony KONG zapewni psu jednocześnie długotrwająca rozrywkę i zbawienną ochłodę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabawek KONG oraz innych akcesoriów dla psa w naszym internetowym sklepie zoologicznym zooplus! U nas najkorzystniejsze ceny!

Leave a Reply