Zabawki na inteligencję dla psów

trening umysłowy psa

Szukasz wymagającej i angażującej zabawki dla psa? W sklepach zoologicznych znajdziesz mnóstwo zabawek, cennych pod względem edukacyjnym i wymagających od zwierzęcia skupienia oraz dobrej koordynacji ruchowej. Zabawki na inteligencję to idealny sposób na nudę w deszczowe dni.

Dostępnych jest całe mnóstwo informacji o wynikach badań, przeprowadzanych nad inteligencją i sposobami uczenia się zwierząt. Na ich podstawie znane marki poszerzają swoje asortymenty o coraz bardziej nowatorskie i przemyślane zabawki. Rozejrzyj się więc dobrze i niczego nie przegap!

By ćwiczyć inteligencję i mózg Twojego czworonożnego przyjaciela, konieczne jest użycie różnych akcesoriów. W sprzedaży dostępne są jednak nie tylko te specjalnie opracowane, ale niestety również nieodpowiednie dla psów zabawki i akcesoria. Wiele z nich w ogóle nie zasługuje na miano „zabawki na inteligencję”, ponieważ albo nie posiada żadnego celu lub jej funkcjonowanie jest dla psa kompletnie niezrozumiałe, przez co nie może się niczego nauczyć. W naszym internetowym sklepie zoologicznym zooplus znajdziesz wyłącznie najlepsze zabawki na inteligencję, które zaangażują Twojego psa i nauczą go nowych sztuczek oraz inne praktyczne akcesoria dla psa w korzystnych cenach.

Dla psa zabawka na inteligencję stanowi wyzwanie, które kochający zabawę czworonóg na pewno z radością podejmie. Poza rozrywką zabawka powinna przede wszystkim reprezentować zadanie wymagające koncentracji, jednak w tak wyważony sposób, by pies mógł opanować technikę zabawy w miarę szybko i bez większych frustracji. Najistotniejsze jest jednak, by zabawka spełniała swoje główne założenie, a więc by skutecznie i w sposób ukierunkowany wpływała na rozwój inteligencji Twojego zwierzęcia. Tylko pies odpowiednio zaangażowany zarówno fizycznie, jak i psychicznie, może czuć się w pełni szczęśliwy i spełniony. I właśnie o to nam chodzi, prawda? A ponieważ psy są znacznie bardziej inteligentne niż mogłoby się wydawać, nie możemy pozwalać na ich ogłupianie, za to powinniśmy odpowiednio trenować ich umysły. Nawet najmądrzejszy pies może wydawać się głupiutki, jeśli nigdy nie będzie miał sposobności, by wykorzystać i udowodnić tym samym swoje umiejętności. Zawsze o tym pamiętaj i dbaj o regularne wykorzystywanie nie tylko fizycznego, ale i mentalnego potencjału swojego pupila.

Wybór zabawek na inteligencję dla psów jest obecnie zatrważająco duży. Nie każda zabawka jednak spełni Twoje wymagania. Niektóre zabawki są kiepsko wykonane, inne mogą być niepotrzebnie zbyt skomplikowane. Zabawka na inteligencję powinna być skonstruowana tak, by znieść wiele – gryzienie, drapanie, napieranie ciężarem – oraz dobrana tak, by sprostać wymaganiom pedagogicznym zaangażowanego właściciela psa. W sklepie zooplus oferujemy jedynie wyselekcjonowane zabawki najwyższej jakości, szczególnie polecane właścicielom psów.

Pojedyncza zabawka na inteligencję może być dla zaspokajania potrzeb umysłowych i ambicji psa niewystarczająca. W przypadku zabawek na inteligencję prawdziwy trening dla umysłu zwierzęcia odbywa się wówczas, gdy można zabawki co jakiś czas podmieniać. Właściwie tylko wówczas zabawki spełniają swoją prymarną funkcję i ich stosowanie jest sensowne. To także niezawodny sposób na to, by Twój czworonożny przyjaciel nie stracił motywacji do zabawy. Wielu właścicieli psów rozczarowuje się często, kiedy ich pies rozpracuje już zabawkę, nierzadko w dość krótkim czasie. Tak naprawdę nie o jej rozpracowanie tutaj jednak chodzi, a o fakt, że pies musi aktywnie zastosować wyuczony sposób, by zdobyć swoją nagrodę. Nie ma więc większego znaczenia, czy doskonale zna po kolei wszystkie kroki do celu, czy musi poradzić sobie z czymś zupełnie nowym i nieznanym. Kontynuując zabawę starą zabawką może stać się szybszy, bardziej skoordynowany, jeszcze sprytniej ją obsłużyć. Najważniejsze jest to, żeby angażować go często w umysłowy trening!

Leave a Reply