Posiłek w pełni zgodny z naturą – BARF

Dieta BARF

Od pewnego czasu karmienie surowym pożywieniem staje się coraz popularniejsze w mediach – często określa się je jako jedyny sposób, aby zapewnić psu pyszne i pełnowartościowe posiłki. Koncepcja ta może jednak sprawiać wrażenie skomplikowanej i nieco zniechęcać do jej wprowadzenia. Dlatego chcemy odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań i zachęcić Cię do wprowadzenia diety surowej dla Twojego psa.

Czym jest dieta surowa?

Dieta surowa zwana także dietą BARF (ang. Biologically Appropriate Raw Food czyli surowe pożywienie odpowiednie biologicznie) oznacza po prostu karmienie psa świeżym surowym pożywieniem. Dieta barf jest bardzo podobna do naturalnego sposobu żywienia się wilków, w którego skład wchodziły przede wszystkim upolowane przez nie ofiary. Wilki spożywały je niemal w całości, łącznie z zawartością ich żołądków, a więc często także ze zbożami, innymi źródłami węglowodanów oraz warzywami.

Argumenty za dietą surową

Wprowadzenie diety surowej oznacza, że masz pełną kontrolę nad tym, co spożywa Twój pies, jak również nad jakością podawanego pożywienia. Możesz dostosowywać dietę barf tak, aby w jej skład wchodziły ulubione składniki Twojego psa, a jednocześnie możesz wyeliminować te, których nie lubi czy te, które powodują u niego niestrawność. Krótko mówiąc, możesz zapewnić psu zróżnicowane i pyszne źródła białek zwierzęcych oraz substancje odżywcze, które odpowiadają indywidualnemu gustowi, potrzebom i stylowi życia.

Jak wprowadzić surową dietę?

Najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać, jest fakt, że zbilansowana dieta dla udomowionych psów powinna być bogata w białka zwierzęce, tłuszcze, węglowodany, minerały, witaminy, enzymy i błonnik.

Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie diety surowej, masz dwie opcje:

1) Podawanie kompletnego surowego pożywienia (najlepsze dla początkujących)

Jest to dieta, w której skład wchodzą kompletne posiłki. Komponuje się je z pełnowartościowych, pysznych surowych mięs i warzyw oraz ryżu czy makaronu. Te surowe posiłki to doskonały sposób na karmienie Twojego psa bez wcześniejszego przygotowywania czy planowania, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet zdrowej i zbilansowanej diety surowej.

Wypróbuj już teraz w zooplus – Gotowe posiłki proCani Menu Adult!

2) Podawanie surowego mięsa wraz z własnymi dodatkami (doskonałe dla zaawansowanych)

Dieta oparta na surowym mięsie wymaga nieco więcej przygotowania, ale jest za to bardziej ekonomiczna. Wybierz zestawy pysznego czystego mięsa i uzupełnij je samodzielnie wybranymi owocami, warzywami, olejami i węglowodanami. Masz pełną kontrolę nad wszystkimi składnikami, które trafiają do miski Twojego psa!

Wypróbuj już teraz w zooplus – Pakiety mieszane proCani – 100% mięsa!

Rady dotyczące przejścia na dietę surową

Kluczowe podczas przechodzenia na dietę surową jest, aby robić to powoli. Zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych opartych na karmach mokrych czy suchych może trochę potrwać. Upewnij się, że wprowadzasz każdy rodzaj surowego mięsa w małych ilościach, aby uniknąć nieprzyjemnych problemów trawiennych. Stopniowo zwiększaj ilość surowego mięsa z dnia na dzień, aż stare karmy zostaną całkowicie zastąpione surowym pożywieniem.

Zainteresowaliśmy Cię?

Świetnie! Dieta oparta na surowym pożywieniu jest pełna pysznych składników i jest innowacyjnym sposobem na utrzymanie dobrego zdrowia i samopoczucia Twojego psa. Zooplus dostarcza pyszne, mrożone produkty prosto do Ciebie – jedyne co musisz zrobić, to rozmrożenie ich przed podaniem i nałożenie do miski Twojego psa!

Sprawdź nasz wybór posiłków surowych, aby mieć pełen wgląd w nasze wyjątkowe produkty oraz aby zapoznać się z regulaminem.

Leave a Reply