Trening z pupilem – droga do wymarzonej formy na lato!

Trening z pupilemTwój pies raczej nie przejmuje się tym, czy będzie miał wyćwiczone „ciałko” na plażę, ale może okazać się pomocny w osiągnięciu wymarzonej sylwetki przez Ciebie! Jemu kilka dodatkowych kilogramów może nie robić różnicy, ale ważne jest by zadbać o właściwą wagę ciała psa, aby w przyszłości uniknąć problemów zdrowotnych.

Co zrobić, żebyście razem osiągnęli dobrą formę? Spacery to oczywiście dobry początek. Dzienna dawka spacerów dla człowieka jest zbliżona do tej dla małego psa, chociaż pies spali znacznie więcej kalorii biegając w tę i we w tę.

Dorosły człowiek powinien uprawiać około dwóch i pół godziny intensywnych ćwiczeń tygodniowo, jak na przykład energiczny spacer – daje to około 22 minuty dziennie. Z małym psem u Twojego boku powinieneś spacerować około 30 minut dziennie. Duże, bardzo aktywne, ale i spokojnie usposobione psy, powinny dziennie spacerować około 1-1,5 godziny, bez znaczenia czy będzie to poranny czy wieczorny spacer. Ważne jest, aby podczas długich spacerów pies był na smyczy. Z jednej strony zapewnia mu to bezpieczeństwo, a z drugiej ograniczy to nieco jego harce i wydłuży spacer. Najlepsze do takich zadań są flexi smycze automatyczne.

Spacery trwające więcej niż 22 minuty pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy i wzmocnić kondycję, ale jeśli masz ochotę trochę przyspieszyć możesz dodać kilka ćwiczeń do spacerów. Rzucanie piłki czy zabawa w przeciąganie to doskonałe ćwiczenia dla górnych partii ciała, a wraz ze spacerem zapewniają gimnastykę całemu ciału. Zabawa w przeciąganie może być naprawdę wyczerpująca nawet z malutkim pieskiem, a ćwicząc z dogiem niemieckim sukcesem będzie utrzymanie się na nogach. Nasz zestaw trzech zabawek dla psa Bionic doskonale nadaje się do tych zadań.

Jeśli lubisz długie piesze wędrówki, możesz zabrać ze sobą psa, a na końcu obydwoje będziecie opadać z sił. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wystarczająco dużo wody i karmy!

Wózek dla psaMożesz też przyspieszyć i spacery zastąpić bieganiem, a Twój pies na pewno nie będzie miał nic przeciwko. Przydatna może być smycz do joggingu, która ułatwi Ci bieganie z psem albo specjalną smycz Hands Free mocowaną na biodrach.

Jazda na rowerze to doskonałe ćwiczenie i świetna zabawa. Podczas biegania czy chodzenia z psem może się okazać, że nie nadążysz za swoim pupilem! Nic dziwnego, w końcu to czworonogi. Aby wyrównać trochę szanse, przesiądź się na rower i użyj zestawu rowerowego Dogrunner, uchwyt i smycz.

Jeśli lubisz jeździć na rowerze, ale Twój piesek jest zbyt mały, by dotrzymać Ci tempa, możesz użyć go jako dodatkowego obciążenia i zamontować koszyk lub przyczepę rowerową, aby jazda na rowerze stała się prawdziwym wyzwaniem.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca ćwiczenia przynajmniej dwa razy w tygodniu. Niestety nie możesz zabrać swojego pupila na siłownię i wymagać od niego, żeby asekurował Cię podczas wyciskania sztangi na ławeczce. Ciekawym pomysłem WHO jest praca w ogródku. Szczególnie w słoneczne dni prędzej zajmiesz się pracą w ogródku niż wizytą na siłowni, a do tego spędzisz czas ze swoim psem i zobaczysz wymierne efekty swojej pracy. Często jednak Twój pupil krąży po ogródku bez określonego celu. Jeśli jednak masz ochotę urozmaicić mu spędzany z Tobą czas, trening zwinnościowy może okazać się doskonałym rozwiązaniem, chociaż głównie to Twój pies będzie pracował.

Trening z psemJeśli martwisz się bardziej o stan zdrowia Twojego psa to trening agility może stać się fantastycznym hobby i prawdziwym wyzwaniem. Najlepiej zacząć od stworzenia toru przeszkód we własnym ogródku. Nawet jeśli okaże się, że Twój pies nie najlepiej radzi sobie z przeszkodami, tor może stać się atrakcją i doskonałą zabawą dla całej rodziny.

Leave a Reply