Labrador retriever – uroczy poszukiwacz przygód

Labrador piesLabrador retriever jest jedną z najpopularniejszych ras psów w Polsce. Dzięki takim cechom jak przyjacielskość, opanowanie, odwaga i ruchliwość ta rasa – pierwotnie uważana za myśliwską – spełnia się dziś w roli psa domowego.

Na ogół labrador jest nieskomplikowanym, wytrzymałym i odpornym psem. Tak jak w przypadku innych dużych czworonogów ważne jest, aby dbać o zdrowie jego stawów.

Kilka wskazówek, jak dbać o labradora, aby cieszył się zdrowym i szczęśliwym życiem

Labradory rertrievery rosną aż do 15. miesiąca życia, więc trzeba uważać, aby nie przekarmiać swojego pupila. Zbyt kaloryczny i bogaty w substancje nieorganiczne pokarm może zbytnio przyspieszyć ich wzrost i prowadzić do trwałych uszkodzeń układu kostnego i stawów. Także u dorosłych labradorów mniej znaczy często więcej. W końcu to ruchliwy pies o ogromnym apetycie, który z zapałem pochłania zawartość swojej miski. Po kastracji problem ten wzmaga się, przy czym zapotrzebowanie na energię jednocześnie spada. Dlatego nadwaga u labradorów retrieverów jest częstą przypadłością i stanowi nie tylko przyczynę chorób serca i układu krwionośnego, ale odpowiada także za schorzenia stawów.

Podpis zdjęcia: Labrador retriever to szczególnie ruchliwy czworonóg.

Born to be wild

Labradorom niestraszny jest wiatr i niepogoda. Krótka, gęsta sierść i odporny na niekorzystne warunki pogodowe podszerstek sprawiają, że psy te dobrze czują się w każdych warunkach – również w wodzie.
Dlatego spacery po polu, lesie i łące nie zaszkodzą temu miłośnikowi natury nawet podczas deszczu lub burzy. Wręcz przeciwnie, labradora retrievera cieszy każda pogoda.
Zbilansowana dieta zapewni Twojemu labradorowi retrieverowi zdrowie i dobrą kondycję
Specjalna karma ROYAL CANIN LABRADOR RETRIEVER została dostosowana do potrzeb tej rasy i jest dostępna w trzech wariantach.

1. LABRADOR RETRIEVER JUNIOR dla szczeniaków do 15. miesiąca życia, wspiera zdrowy rozwój układu kostnego i stawów oraz utrzymuje odpowiednią wagę podczas fazy wzrostu.

2. LABRADOR RETRIEVER ADULT dla dorosłych psów, utrzymuje odpowiednią wagę, zapewnia dobry stan układu kostnegoi stawów oraz wspomaga funkcjonowanie skóry i sierści jako naturalnej bariery ochronnej.

3. Ponadto, specjalnie dla wykastrowanych labradorów retrieverów, mamy również karmę LABRADOR RETRIEVER STERILISED, która jest bardzo sycąca i redukuje zapotrzebowanie na energię, przez co pomaga uniknąć nadwagi po kastracji.

Więcej informacji o karmie dla konkretnych ras psów możesz znaleźć na naszej stronie internetowej www.zooplus.pl.

Leave a Reply