Canicross: trening i zabawa dla Ciebie i Twojego psa

Bieganie z psemUwaga, wszyscy aktywni fizycznie właściciele psów! Jeżeli regularnie biegacie, bądź planujecie zacząć, może warto pomyśleć nad towarzystwem? Wasz pies może okazać się najlepszym kompanem podczas treningów jakiego kiedykolwiek mieliście!

Canicross to względnie nowa dyscyplina sportu, która opanowuje świat biegaczy oraz psów. Bieganie ze swoim pupilem trzymanym na smyczy z obrożą często jest niepraktyczne i niewygodne. Canicross polega na przypięciu psa smyczą połączoną z pasem znajdującym się na biodrach biegacza. Podstawowy trening wystarczy, aby nauczyć psa jak biec przed Tobą, słuchać poleceń i zmieniać kierunek oraz tempo. Podczas biegu pies ciągnie Cię za sobą, co zamienia codzienną przebieżkę w dynamiczny bieg, który sprawia przyjemność zarówno Tobie, jak i Twojemu czworonożnemu towarzyszowi.

Sport z psemJeśli chcesz spróbować swoich sił w canicrossie, w sklepie zooplus.pl dostępny jest sprzęt niezbędny do uprawiania tej dyscypliny sportu – szelki, elastyczna smycz oraz pas biodrowy.

Grupy skupiające wielbicieli canicrossu pojawiają się na całym świecie – również w Polsce – a ponadto organizowane są spotkania, wyścigi i wydarzenia związane z tym sportem. Canicross to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu ze swoim psem i ciekawa odmiana tradycyjnych biegów.

Źródło zdjęcia nr 1: Akna K9, Wikipedia

Leave a Reply