Na urlop ze zwierzętami – jak sprawić, by nasz zwierzak czuł się komfortowo

Wakacje z psemCoraz częściej zdarza się, że na urlop chcemy zabrać ze sobą naszego zwierzaka. Niestety sytuacje, w których właściciele nieświadomie narażają swoich pupili na niebezpieczeństwo podczas podróży nie należą do rzadkości. Aby sprawić, że urlop stanie się niezapomnianym doświadczeniem w towarzystwie zwierząt, warto przed podróżą zasięgnąć informacji nt. możliwości transportu zwierząt.

Fachowe przygotowanie do drogi znacznie przyczyni się nie tylko do bezpieczeństwa zwierzęcia, lecz również do jego własnego komfortu. Przed podróżą warto zastanowić się nad jej przebiegiem i innymi czynnikami, aby ułatwić sobie wybór odpowiedniej metody transportu. Nieistotne czy podróżujecie własnym samochodem osobowym, autobusem czy samolotem – aby zapewnić zwierzęciu bezpieczną i spokojną podróż, trzeba wziąć pod uwagę jego rasę, rozmiar i wagę, ale również warunki wjazdu do innych krajów. Istnieją niezliczone możliwości transportu psów samochodami, autobusami czy samolotami. W zależności od cech psa należy zdecydować czy odpowiedni będzie transporter, klatka czy może torba transportowa.

Aby chronić zwierzę, a jednocześnie uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas podróży za granicę, przed wyjazdem zaleca się wizytę u weterynarza. Można wówczas zaszczepić zwierzę, jak również zapytać o najlepszy sposób przewozu.

Pamiętaj, aby podczas podróży ze swoim pupilem zatrzymywać się na przerwę przynajmniej raz na 2 godziny. Ponadto temperatura wewnątrz samochodu nie powinna przekraczać 20°C. W żadnym wypadku nie zostawiaj swojego zwierzęcia samego w pojeździe np. podczas przerwy obiadowej. Według pomiarów wnętrze samochodu osobowego rozgrzewa się z 29 do 67°C w ciągu 210 minut – w takich warunkach pies jest niezwykle narażony na udar cieplny.

Karma dla psa w sklepie internetowym zooplus.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą transporterów dla psa.

Leave a Reply