Fontanna dla kota: alternatywna metoda pojenia

Drinkwell Platinium

Jedna z pierwszych zasad chowu kota i psa to zaopatrzenie zwierząt zawsze w czystą i świeżą wodę przy zbilansowanym żywieniu. Jednakże może się okazać, że zwierzę rzadko będzie piło ze swojej miski! Prawidłowo nawodniony organizm ma mniejsze ryzyko na wystąpienie zakażenia nerek lub układu moczowego (szczególnie u starszych kotów). Jeżeli pomimo zapewnienia czystej i świeżej wody Twój podopieczny odmawia picia może to doprowadzić do problemów zdrowotnych.

Koty są wybrednymi zwierzętami, również pod względem pobierania wody. Większość z tych zwierząt woli pić wodę będącą w ruchu niż z miski. Spowodowane jest to instynktownym zachowaniem opierającym się na zakorzenionej w toku ewolucji informacji, że bieżąca woda jest świeższa i zawiera znacznie mniej bakterii. Dzięki temu koty w naturalny sposób unikają źródeł wody, które mogą wywołać u nich chorobę.

Zarówno koty jak i psy lubią korzystać z nagromadzonej wody w postaci kałuż czy też tej zgromadzonej w deszczówkach lub innych pojemnikach. Spowodowane jest to tym, że ich niezwykle wrażliwy węch pozwala im na rozpoznanie chloru w wodzie i wybór alternatywnych zdrowszych źródeł do picia.

Jeżeli Twój podopieczny niechętnie pobiera wodę lub chcesz zastosować zdrowszą alternatywę od standardowych misek z wodą to zaopatrz się w fontannę do wody. Polecamy fontannę Drinkwell Platinum zapewniającą stały przepływ czystej i natlenowanej wody. Oczywiście w naszej ofercie dostępnych jest wiele różnych fontann nadających się również dla małych psów jak chociażby Catit Design. Wszystkie z nich cieszą się uznaniem naszych klientów, o czym mogą świadczyć liczne pozytywne komentarze.

„Nasz kot konsekwentnie ignorował swoją miskę i zamiast korzystać z niej to wskakiwał na zlew i pił wodę z kranu. Oczywiście nie jest to ani przyjemne, ani higieniczne, kiedy starasz się umyć naczynia! Teraz pije chętnie z fontanny, a ja jestem przekonana, że pije znacznie więcej niż wcześniej.”

Trixie Fresh Flow Deluxe nie tylko filtruje wodę, ale również lekko ją schładza, co jest dodatkowym atutem szczególnie w cieplejsze dni.

Zachęcamy wszystkich raz jeszcze do przyglądnięcia się naszej pełnej ofercie fontann i misek dla psów oraz kotów mając nadzieję, że znajdą w niej Państwo interesujący Was produkt.

Leave a Reply