Poidełka-fontanny: zdrowsza alternatywa

poidelkoPodstawą opieki nad zwierzętami jest zapewnienie im stałego dostępu do świeżej wody zarówno w trakcie, jak i pomiędzy posiłkami. Niestety może się okazać, że Twój pupil nie chce pić z miski! Odpowiednie nawodnienie jest niezwykle ważne, ponieważ ryzyko wystąpienia zakażeń nerek lub układu moczowego jest wówczas znacznie mniejsze (na co szczególnie narażone są starsze koty). Jeśli Twój kot lub pies, pomimo zapewnienia mu świeżej wody, nie chce pić z miski, może skończyć się to wystąpieniem u niego poważnych problemów zdrowotnych.

Koty pod wieloma względami bywają wybredne, nawet jeśli chodzi o wybór wody – wiele z nich preferuje picie bieżącej wody z kranu niż korzystanie z miski. Takie zachowanie można powiązać z procesem ewolucji: woda bieżąca wydaje się czystsza i zdrowsza od wody stojącej. Dlatego Twój kot instynktownie wybiera wodę, której picie niesie za sobą mniejsze ryzyko zatrucia.

Często zdarza się również, że psy i koty piją wodę z kałuż i zbiorników z wodą deszczową. To z kolei związane jest z ich doskonałym węchem – zwierzęta wyczuwają obecny w wodzie chlor i szukają alternatyw.

Jeśli Twój pupil niechętnie pije wodę ze zwykłej miski lub jeśli chcesz zapewnić mu zdrowszą alternatywę, rozwiązaniem mogą być nasze poidełka-fontanny. Specjalne fontanny, takie jak Drinkwell Platinium, to źródło świeżej wody, która będzie również filtrowana i natleniana. Wszystko to sprawi, że będzie ona znacznie czystsza niż woda w zwykłej misce, a zapach chloru będzie mniej wyczuwalny. Fontanny dostępne są w wielu wariantach i cieszą się bardzo dobrą opinią klientów, a do tego świetnie nadają się również dla mniejszych psów.

„Nasz kot ciągle wskakiwał do zlewu i pił wodę prosto z kranu zamiast ze swojej miski. Nie było to ani zbyt higieniczne, ani przyjemne, zwłaszcza podczas zmywania naczyń! Teraz pije wodę tylko z fontanny, dzięki czemu z pewnością przyjmuje więcej wody niż dotychczas”.

Poidełko The Freshflow Deluxe nie tylko filtruje wodę, ale również delikatnie ją ochładza – niektóre koty preferują chłodniejszą wodę, szczególnie w upalne dni.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą poidełek-fontann w naszym sklepie. Twój kot z pewnością doceni komfort korzystania z tego urządzenia, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

Leave a Reply