Zimowe porządki

Pielęgnacja sierściPozbądź się zimowej sierści

Kiedy wiosną temperatury rosną, zimowe futro staje się za ciepłe. To dotyczy zarówno psów, jak i kotów oraz gryzoni. Okres linienia zależy od panującej na zewnątrz temperatury oraz długości dnia. Nadchodzące sześć do ośmiu tygodniu zapowiada się naprawdę trudne i pełne sytuacji, w których o włos nie stracisz cierpliwości. W tym okresie włosy fruwają po mieszkaniu i przyozdabiają Twoje ubrania i meble. Ale ten czas jest uciążliwy nie tylko dla Ciebie, przemiana materii zwierzaka przebiega wtedy na najwyższych obrotach, co jest dla niego dosyć wyczerpujące. Co więcej, wypadanie sierści powoduje nieprzyjemne swędzenie. .

Aby ten czas nie był dla Was koszmarem, wystarczy odpowiednia pielęgnacja! Pamiętaj o codziennym czesaniu zwierzaka, aby pozbyć się zbędnej sierści i martwego podszerstka. Dzięki temu zrobisz miejsce na nową sierść.

Szybkie i łatwe w użyciu

Furminatory to przyrządy, dzięki którym szybko i w łatwy sposób pozbędziesz się zbędnej sierści, a także poplątanych włosów. Wyczeszesz nimi martwą sierść oraz zbędny podszerstek.

Szczotki do usuwania sierści

Ważne jest nie tylko czesanie sierści zwierzaka, ale także czyszczenie dywanów, mebli i ubrań. Nieważne jak bardzo byś się starał część włosów i tak wypadnie. Dlatego warto zaopatrzyć się w szczotki do czyszczenia dywanów oraz szczotki, chusteczki i rękawice do czyszczenia ubrań.

W przypadku kotów należy też pamiętać o tworzeniu się kłaczków z włosów połkniętych przez nie podczas codziennej higieny. Dostępnych jest wiele karm pomagających w trawieniu kłaczków. Marki, które oferują linie Hairball Control to między innymi: Iams, Eukanuba, Hill’s Cat Chow czy Royal Canin. Warto także kupić trawę dla kota lub pastę słodową, która ma działanie profilaktyczne przeciwko powstawaniu kłaczków w żołądku kota. Wspomaga ona naturalny transport połkniętej sierści i niestrawionych resztek w jelitach.

Leave a Reply