Uwaga! Zaginął pies!

Identyfikator dla psaNawet wyszkolone i posłuszne psy poczują czasem zew natury i zerwą się ze smyczy, uciekając w nieznane. Naturalne dla właściciela jest odczuwanie wtedy ogromnego strachu i wpadanie w panikę. Ale w takiej sytuacji należy przede wszystkim zachować spokój, ponieważ często czworonożny przyjaciel szybko sam odnajduje drogę do domu.

Warto jednak zabezpieczyć się na taką sytuację

  • Obecnie można wszczepić psu microchip lub oznakować go tatuażem u weterynarza. Chip wielkości ziarenka ryżu jest wstrzykiwany zwierzęciu w okolice karku i pozostaje z nim przez całe życie, w przeciwieństwie do tatuażu, który z czasem blaknie.
  • Po wszczepieniu chipu należy zarejestrować psa w ogólnokrajowym spisie. Dzięki temu, kiedy pies trafi do schroniska, będzie mógł zostać zidentyfikowany.
    Można także doczepić psu do obroży breloczki lub zawieszki z adresem i telefonem. Umożliwi to osobie, która znajdzie psa dostarczenie go pod wskazany adres lub skontaktowanie się z właścicielem. W naszym sklepie znajdziesz chromowany brelok identyfikacyjny, który ułatwi identyfikację Twojego zwierzaka. Co więcej możesz także kupić malutką kamerę, mocowaną do obroży, dzięki której będziesz wiedział, gdzie znajduje się pies.

Myśl trzeźwo!

Kiedy Twój pies zaginie, powinieneś zachować spokój. Przede wszystkim sprawdź miejsca spacerów i ulubione kryjówki psa. Kiedy mimo tego nie odnajdziesz go, czas na rozwieszenie plakatów w okolicy. Warto pamiętać także o sile portali społecznościowych, które niejednokrotnie udowodniły swoją skuteczność. Zamieść ogłoszenia na facebooku, a wtedy na pewno wiele osób dowie się o zaginięciu psa.

Psy często wracają w miejsce, gdzie ostatni raz widziały się ze swoim właścicielem. Możesz tam np. zostawić drobne przysmaki.

Przyjmuje się, że psy są w stanie przeżyć bez większych problemów w nieznanym terenie przez długi czas. Naturalne jest jednak to, że tracą wtedy wagę, mogą mieć pasożyty czy drobne zranienia, dlatego po dłuższej nieobecności powinieneś zabrać psa do weterynarza.

Leave a Reply