Pupil ze schroniska – bojaźliwy i trudny przyjaciel?

SchroniskoPanuje przekonanie, że zwierzęta za schroniska boją się ludzi, są wrażliwe i trudne. Przecież mają tylko złe doświadczenia i negatywne przeżycia związane z człowiekiem – ale czy na pewno?

Powody dla których zwierzę trafia do schroniska są różne. Oczywiście, znajdą się takie zwierzęta, które mają za sobą bardzo złe doświadczenia, a przez to są strachliwe i boją się ludzi. Ale to nie reguła. Powody są tak różnorodne jak same zwierzęta. To może być przeprowadzka, nagle rozwijająca się alergia, nowa praca, brak ochoty lub czasu, aby dbać o pupila. Zdarza się też, że właściciel nie ma po prostu pieniędzy na utrzymanie zwierzaka. Kolejny stereotyp też odbiega od rzeczywistości – nie każde schronisko to smutne miejsce. Wręcz przeciwnie, dla niektórych zwierząt to pierwsze miejsce, gdzie poznają miłość człowieka i co znaczy prawdziwa opieka. Tam mają dostęp do opieki weterynaryjnej. Wolontariusze i pracownicy dbają o to, żeby psy jak najczęściej wychodziły na spacer, a koty dostawały dzienną dawkę pieszczot. Wiele zwierząt właśnie tam uczy się miłości do człowieka i przyzwyczaja do jego towarzystwa.

Nie każde zwierzę ze schroniska to przestraszona i zmęczona życiem istota! Większość ludzi, którzy wzięli swojego pupila ze schroniska to potwierdzi. Nawet te zwierzęta, które długo nie mogły znaleźć dobrego domu nie tracą zaufania do ludzi i są wdzięczne za jedzenie, legowisko i odrobinę troski i miłości.

Dobre schroniska dbają o to, aby nawet zwierzęta ze złymi doświadczeniami znalazły kochającą rodzinę, a to kosztuje. Większość organizacji działających na rzecz zwierząt jest finansowana tylko poprzez datki. Właśnie dlatego zooplus stworzył nową markę “zoolove by zooplus”. 10% wartości sprzedaży netto z każdego produktu tej marki przekazywane jest organizacjom działającym na rzecz zwierząt. Teraz każdy może przyczynić się do poprawy losu zwierząt.

Sklep zoologiczny zooplus.

Leave a Reply