Schronisko w Korabiewicach pod opieką Fundacji Viva

KorabiewiceNie każdy zwierzak może cieszyć się miłością, domem i pysznym posiłkiem.

Wręcz przeciwnie: tysiące zwierząt jest zdane same na siebie. Te, które mają trochę szczęścia trafiają pod skrzydła organizacji działających na rzecz zwierząt. Tam ktoś się o nie troszczy. W  końcu doświadczają miłości człowieka.

Z doświadczenia wiemy, że posiadanie i utrzymanie zwierzaka kosztuje. Dlatego chcemy finansowo wspomóc organizacje działające na rzecz zwierząt. Stworzyliśmy nową markę „zoolove by zooplus“. Idea marki jest prosta – każdy zakup przyczynia się do polepszenia życia zwierząt, które często nie miały okazji zaznać miłości człowieka: 10% wartości sprzedaży z każdego produktu przekazywane jest organizacjom działającym na rzecz zwierząt.

Zooplus wybrał już pierwsze schronisko, które będzie otrzymywało pomoc finansową z zoolove do 31 maja 2015 roku. Jest to Schronisko w Korabiewicach, prowadzone przez Fundację Viva.

Schronisko zostało przejęte przez Fundację w lutym 2012 roku. Przebywa tam obecnie 507 zwierząt. Mieszkańcami są przede wszystkim psy, koty i konie, ale znaleźć też można krowy, świnie, kozy czy wilka.

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt walczy o poprawę losu zwierząt. Prowadzi szereg działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Fundacja zachęca też do adopcji zwierząt.

Fundacja Viva znana jest z wielu kampanii m. in.: Zostań wege na 30 dni; Zaginął dom, która propaguje adopcje zwierząt; Wybierz Miśka, polegającą na sprzedaży charytatywnego kalendarza; Antyfutro, która wyraża sprzeciw wobec hodowli zwierząt na futra w Polsce; Ratuj konie; Chów przemysłowy, która walczy o lepsze warunki dla zwierząt hodowlanych; czy akcja Notest, która walczy o zaprzestanie testowania kosmetyków na zwierzętach oraz wiele innych kampanii.

Utrzymanie schroniska jest bardzo drogie. Miesięczny koszt wyżywienia konia to 350 zł, koszt sterylizacji czy kastracji to 150 zł według danych na stronie schroniska. Fundacja ponosi też ogromne koszty w związku z budową lecznicy i remontem boksów i stajni. Dlatego każda pomoc, zwłaszcza finansowa, jest nieoceniona.

Na blogu będą pojawiać się artykuły o naszej współpracy z Fundacją Viva i o losie jej podopiecznych w schronisku w Korabiewicach.

Wspomóż schronisko i potrzebujące zwierzęta.

zoolove

Leave a Reply