Ciesz się chłodnymi dniami razem z psem!

Ubranka dla psaNadeszła zima i chociaż brak śniegu wcale na to nie wskazuje, dni są naprawdę chłodne, a często również wietrzne i deszczowe. W tym czasie nie możesz zapominać o swoim psie, który także marznie. O czym należy pamiętać, aby Wasze wspólne spacery nadal były świetną zabawą?

Jak powiedział kiedyś odkrywca Sir Ranulph Fiennes: ˶Nie istnieje zła pogoda, są tylko nieodpowiednie ubrania. To stwierdzenie odnosi się zarówno do nas, jak i do naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli Ty zakładasz na siebie kilka ciepłych warstw ubrań, na to coś ocieplanego i nieprzemakalnego, powinieneś pomyśleć też o swoim psie.

Chociaż psy maja ciepłe futra, niektóre z nich są bardziej przystosowane do znoszenia niskich temperatur niż inne. Podczas gdy psy rasy Husky czy Bernardyn są genetycznie mniej podatne na zimno i źle czułyby się w kurtkach czy płaszczach, psy rasy Greyhounds, Jack Russells czy Chihuahua, które mają cieńsze futro będą naprawdę zadowolone z dodatkowego ubranka. Nawet jeżeli Twój pies jest naprawdę kudłaty, często jego futro w okolicy brzucha jest rzadsze niż w innych miejscach, dlatego dodatkowa izolacja w tym obszarze może być konieczna. Także starsze psy zaczynają bardziej odczuwać zimno i docenią ubranka dla psa podczas codziennych spacerów.

Kurtka dla psaKurtki i płaszcze zapewniają ochronę nie tylko przed chłodem, ale też przed deszczem i wiatrem, które często towarzyszą nam tej zimy. Długi kombinezon dla psa nie tylko ochroni przed zimnem, ale też, dzięki dłuższym rękawom, ochroni psa przed wilgocią i błotem. Alternatywą może być Płaszcz dla psa Grizzly II. Funkcjonalny system wielowarstwowy chroni zewnętrzną stronę płaszcza przed wiatrem, wilgocią oraz brudem. Oddychająca i miła w dotyku warstwa polarowa oraz wszyta wyściółka gwarantują idealną izolację ciepła i dobre samopoczucie. Odblaskowe paski oraz pasek na brzuchu zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo Twojemu ulubieńcowi.

Ubranka mogą być przydatne także wewnątrz, kiedy temperatury spadają. Podczas gdy Ty owijasz się w koc, pies także marznie. Innym sposobem zapewnienia psu ciepła w mieszkaniu bądź w budzie są elektryczne koce lub termofory podgrzewane w mikrofalówce, które można włożyć do legowiska psa. Co więcej działają one kojąco, gdy pies jest zestresowany lub chory.

Spacer z psemZimą dni stają się coraz krótsze, a spacery odbywają się już po zmroku. Ważne jest, abyś zadbał o Wasze bezpieczeństwo. Przede wszystkim musisz zapewnić Wam dobrą widoczność. Odblaskowe elementy są koniecznością. Kamizelka dla psa Illume Nite Neon posiada odblaskowe wstawki, dzięki czemu kierowcy i rowerzyści bez problemu Was zauważą. Kamizelka chroni przed wiatrem i wilgocią, wykonana jest z oddychającego materiału.

W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo innych płaszczy i kurtek z odblaskowymi elementami. Poza tym dostępnych jest wiele świecących zawieszek, które możesz przypiąć do obroży. Zawieszka LED Spotlit na obrożę sprawi, że pies zawsze będzie widoczny, nawet z odległości 300 m. Dzięki niej będziesz też wiedział, w którym miejscu jest pies, kiedy pozwolisz mu pobiegać bez smyczy.

Nasz sklep oferuje też duży wybór odblaskowych obroży, smyczy i innych akcesoriów. Sprawdź sam, jak razem z nami możesz pomóc psu ciepło przejść przez zimę.

Leave a Reply