Dlaczego rasowe koty potrzebują specjalnej karmy?

Karma dla kotaPers, Kot syjamski, Maine Coon, Ragdoll czy Norweski kot leśny – rasy kotów różnią się, tak samo jak różnią się ich potrzeby żywieniowe. Dlatego marka ROYAL CANIN® razem ze specjalistami do spraw żywienia, hodowcami i weterynarzami opracowała specjalny program żywieniowy dopasowany do potrzeb różnych ras. Tak powstała linia ROYAL CANIN® Feline Breed.

Odpowiednie dopasowanie karmy uwidacznia się w różnej formie krokietów, ponieważ różne rasy mają różną budowę pyszczka i szczęki. W związku z tym krokiety różnią się wielkością, kształtem i teksturą. Na przykład persy maja często problemy z przyjmowaniem pokarmu, podczas gdy koty syjamskie jedzą zbyt szybko. Te wszystkie potrzeby uwzględnione są w produktach ROYAL CANIN® Feline Breed.

Co więcej różne rasy mają często inne problemy zdrowotne. Sfinks na przykład, ze względu na brak futra, jest bardzo wrażliwy na zimno, upał i wilgotność. Dlatego ta rasa potrzebuje pokarmu o dużej zawartości energii. Norweski kot leśny natomiast ma tendencję do nadwagi, a to niekorzystnie wpływa na kości i stawy. Produkty ROYAL CANIN Breed pomagają w utrzymaniu idealnej wagi.

Tego życzy swojemu kotu chyba każdy właściciel: zdrowej skóry, błyszczącej sierści, mocnych kości i stawów, a także prawidłowej pracy serca, układu trawiennego i moczowego. Specjalna receptura i kompleks składników odżywczych w karmach ROYAL CANIN® Feline Breed zostały dopasowane do potrzeb poszczególnych ras i podkreślają to, co w nich najlepsze.

Wybierając odpowiedni pokarm wspomagasz zdrowie, witalność i dobre samopoczucie Twojego pupila!

Leave a Reply