Udany Sylwester z pupilem

Sylwester 2014/2015Większość zwierząt słyszy od nas znacznie lepiej – nic więc dziwnego, że Sylwester to koszmar dla psów, kotów i innych zwierząt! Dlatego to my musimy zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w czasie świąt i w tę szczególną noc.

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak sprawić, aby okres świąteczny był przyjemny także dla Twojego pupila:

  • Zapewnij mu spokojne miejsce, w którym będzie mógł się schronić, zwłaszcza jeśli mają odwiedzić Cię goście. Idealnie nadadzą się do tego różnego rodzaju budki i zakryte legowiska, które zapewnią zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa.
  • Klatkę Twojego małego pupila możesz delikatnie nakryć chustką, to sprawi, że poczuje się on bezpieczniej.
  • W przypadku bardzo bojaźliwych i nerwowych zwierząt możesz podać im specjalne środki, których szeroki asortyment znajdziesz w naszym sklepie. Są to produkty Faliway i Adaptil, czyli syntetyczne hormony, które pomogą Twojemu ulubieńcowi czuć się komfortowo podczas stresujących sytuacji.
  • Bądź przy nim. Twoja obecność na pewno zmniejszy stres zwierzaka i doda mu pewności.
  • Przede wszystkim pamiętaj, że zwierzęta nie znoszą fajerwerków. Ogromny hałas, który Twój pupil słyszy znacznie donośniej niż Ty to straszne przeżycie dla większości zwierząt. Nie zabieraj psa na pokazy fajerwerków, ponieważ dla niego to miejsce pełne huku, wrzasku i błysków, a to może spowodować wybuch paniki. Właściciele zwierząt powinni pamiętać o swoich pupilach i oszczędzić im takich wrażeń. Wiadomo jednak, że fajerwerki to nieunikniona część tej jedynej w swoim rodzaju nocy, dlatego warto zaopatrzyć się w preparaty antystresowe, które pomogą zwierzętom przetrwać ten ciężki dla nich czas.

Właśnie teraz, aby ułatwić Ci znalezienie produktów, które pomogą Twojemu pupilowi przetrwać Sylwestra, zebraliśmy je razem tutaj. Dodatkowo możesz kupić je teraz w świetnej cenie!

Zooplus życzy Tobie i Twojemu pupilowi udanego sylwestra i pomyślnego 2015 roku!

Leave a Reply