Psie portrety: Labrador Retriever

Labrador RetrieverPochodzenie

Labrador Retriever pochodzi ze Wschodniego Wybrzeża Kanady. Według przekazów rasa ta wywodzi się od tzw. psa św. Jana, ale te założenia nie mają żadnych naukowych podstaw.

Kiedyś psy te pomagały w polowaniach oraz połowach ryb. W XIX wieku pewien rybak przywiózł psy tej rasy do Anglii, gdzie nadano im nazwę od miejsca ich pochodzenia – Labrador Retriever, która przetrwała do dziś. Dzisiaj labrador jest jednym z najpopularniejszych psów w USA i Wielkiej Brytanii.

Charakter

Labradory to bardzo rodzinne psy, ponieważ kochają dzieci. Ta rasa jest niezwykle bystra i zrównoważona. Uwielbiają aportować, dlatego pamiętaj, aby zapewnić im odpowiednią ilość zabawek do aportowania. Są stworzone do długich spacerów po lesie i łąkach. Kolejną zaletą labradorów jest to, że są bardzo spokojne i nawet obcych witają merdającym ogonem.

Pielęgnacja

Sierść labradorów nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Wystarczy, jeśli raz w tygodniu ją wyszczotkujesz, aby pies za bardzo nie gubił sierści.

Wygląd zewnętrzny

Labrador Retriever może mieć sierść w 3 różnych kolorach: czarnym, żółty i czekoladowym. Czarny to najpopularniejsza barwa. Zdarza się, że czarne labradory mają drobne białe plamki pod łapami i mały biały punkt na klatce piersiowej. Według standardów rasy żółta sierść labradorów może mieć odcień od kasztanowego po jasnokremowy. Sierść labradorów o czekoladowym umaszczeniu może mieć odcień od jasnoczekoladowego- do ciemnoczekoladowego brązu.

Polecane karmy:

Eukanuba Labrador Retriever

Royal Canin Breed Labrador Retriever Junior

Royal Canin Breed Labrador Retriever Adult

Leave a Reply