Bezzbożowa karma dla psów i kotów

Karma bezzbożowaKoty i psy są do nas bardzo podobne, jeżeli chodzi o dobór pokarmu. Jedne zjedzą wszystko, co włoży im się do miski. Inne są znacznie bardziej wybredne lub wrażliwe na niektóre pokarmy i mają przez to problemy trawienne.

Problemy zdrowotne spowodowane zbożami

Niektóre psy i koty mają duże problemy po zjedzeniu pokarmu, który zawiera zboża. Ciągłe problemy trawienne mogą rozwinąć się w inne problemy, takie jak: podrażnienia skóry, problemy z uzębieniem czy z sierścią. Nawet jeżeli wydaję się, że kotu czy psu smakuje karma zawierająca zboża, to w efekcie może doprowadzić ona do próchnicy czy otyłości, nawet jeśli zwierzę nie jest na zboże uczulone.

W przypadku wielu tańszych karm zboże używane jest jako wypełniacz karmy, który nie zawiera żadnych składników odżywczych.

Te wypełniacze to najczęściej tanie zboża, np.: kukurydza czy pszenica, dodawane w ogromnych ilościach, które mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, np. otyłość, ponieważ zwierzę zjada dużo pustych kalorii, dlatego musi jeść więcej, aby poczuć się sytym i zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów.

PiesekHipoalergiczne karmy

To jakie zboża zawiera karma ma znaczenie. Hipoalergiczne karmy często nie zawierają zbóż takich jak pszenica czy kukurydza, które powodują najwięcej problemów żołądkowych. Zawierają one natomiast inne zboża np. ryż czy orkisz, które są zbliżone do tych, które psy lub koty spotykały w naturalnym środowisku, dlatego wykształciły mechanizmy pozwalające im zjadać tego rodzaju zboża, nadal jednak w niewielkich ilościach.

Karma hipoalergicznaKarma bezzbożowa

Podając zwierzęciu karmę bezzbożową istnieją jeszcze mniejsze szanse wystąpienia zaburzeń pokarmowych, chociaż ciągle w karmach tych zawarte są węglowodany. Jednak organizm potrzebuje również tych składników w niewielkich ilościach. Szukaj hipoalergicznych karm z ziemniakami, marchewką, pasternakiem i innymi warzywami i owocami zamiast zbóż. Pomyśl o tym, co kot lub pies mógłby jeść w naturalnym środowisku. Te składniki powinny być uwzględnione w jego diecie razem z odpowiednią ilością mięsa.

Karma dla kotaUżywanie owoców i warzyw zamiast zbóż oznacza też znacznie lepsze zaopatrzenie organizmu w niezbędne witaminy i minerały. Podobnie jak u ludzi, im więcej różnych warzyw i owoców, tym lepiej. Karmy takie jak np. karma sucha dla psa Applaws zawiera groszek, ziemniaki, marchew, pomidory, algi morskie, buraki czy imbir oraz kilka innych ziół i przypraw. Możesz kupić też bezzbożowe przysmaki, które mają w swoim składzie ziemniaki, marchew i inne warzywa.

SklepCzy warto kupować karmę bezzbożową?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wiele tańszych marek stosuje duże ilości zbóż jako wypełniacze. Jedząc taką karmę zwierzę czuje się głodne, przez co je więcej i przybiera na wadze. Z dobrej jakości bezzbożową karmą, jak tylko Twój pupil się do niej przyzwyczai, będzie jadł mniej, a jednocześnie jego organizm dostanie te składniki, których naprawdę potrzebuje. To oznacza, że będzie szczęśliwszy, zdrowszy i będzie miał więcej energii. Paradoksalnie kupując karmę bezzbożową, która jest droższa, zaoszczędzisz, ponieważ taka karma wystarcza na dłużej. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo marek, które produkują bezzbożową karmę, np.: Purizon, Lukullus, Bosch, Purina, Josera, Acana i wiele innych.

2 Replies to “Bezzbożowa karma dla psów i kotów”

Leave a Reply