Ślimaki w domowym akwarium – piękne i praktyczne!

ŚlimakiŚlimaki są nie tylko piękne ze swoimi barwnymi skorupami, ale też praktyczne. Mając je w akwarium, z łatwością utrzymasz je w czystości, ponieważ ślimaki usuną z niego glony. Są one idealnymi mieszkańcami, ponieważ mogą żyć w niemal każdych warunkach.

Miłośnicy czystości pokochają gatunki takie jak Ślimak-zebra czy ślimaki z gatunku Tuberculata. Dzięki swoim nadzwyczajnym preferencjom pokarmowym utrzymają one akwarium w czystości. Żaden z tych gatunków nie żywi się roślinami wodnymi, a jedynie glonami i resztkami pokarmu. Ślimak-zebra jest idealny przy walce z glonami, ponieważ są one jego głównym pożywieniem. Ślimaki Tuberculata preferują zagrzebywać się w podłożu, zjadając resztki pokarmu.

Dla tych, którzy chcieliby hodować ślimaki nie tylko ze względów praktycznych, ale też estetycznych, idealnym rozwiązaniem będą Ampularie. Niestety, przez ich wielkie zamiłowanie do roślin nie są one idealnym wyborem dla początkujących akwarystów. Jednak dla ich miłośników znaczenie będzie miała ich wielkość, dochodząca nawet do rozmiarów piłeczki do tenisa Te ślimaki z chęcią zjedzą też kilka liści sałaty.

Krótko mówiąc, ślimaki nie są zbyt wymagającymi zwierzętami, poradzą sobie w prawie każdych warunkach, a dodatkowo utrzymają akwarium w czystości. Rada dla początkujących hodowców, pamiętajcie, aby nie trzymać ślimaków w zbyt miękkiej wodzie, gdyż do budowy i rozwoju muszli potrzebują one wapnia, dlatego lepsza będzie dla nich twardsza woda.

Pokarm dla ryb w zooplus.

Leave a Reply