W gąszczu legowisk – wybór odpowiedniego legowiska dla kota

Legowisko dla kotaCzy wiedziałeś, że kot spędza 60% swojego życia śpiąc? Zamiast jednej porządnej drzemki, takiej jaką wybieramy my, koty dzielą je na krótsze, ale za to często powtarzane sjesty. Podobnie jak u nas, młode potrzebują znacznie więcej snu niż zdrowe dorosłe osobniki, także koci seniorzy częściej robią się senni.

Ilość czasu jaką kot poświęca na spanie oraz pory o jakich śpi mogą zależeć od różnych czynników, takich jak wiek czy stan zdrowia zwierzaka. Koty śpią mniej, jeśli są głodne. Nie ma jednak dla nich nic wspanialszego niż długa drzemka po sytym posiłku. Także pogoda ma znaczenie. Kiedy jest zimno i deszczowo, kot może przesypiać całe dnie. Koty, których właściciele dużo pracują, stają się bardziej aktywne, kiedy ich Pan wraca do domu i właśnie wtedy szukają kontaktu z człowiekiem. A kiedy właściciela nie ma, wbrew powiedzeniu ‘kiedy kota nie ma, myszy harcują’, zwierzak smacznie śpi.

Legowiska dla kotówBiorąc pod uwagę wszystkie te fakty, cieplutkie i przytulne legowisko to niezbędnik każdego szczęśliwego kota. Jeżeli w swoim domu masz więcej niż jednego futrzaka, lepiej jest kupić każdemu osobne legowisko dla kota. W ten sposób unikniesz konfliktów o terytorium. W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz szeroki wybór różnego typu legowisk, które trafią w gust każdego kota, np. legowisko dla kota na kaloryfer. Koty bywają wybredne, kiedy chodzi o miejsce do spania. Jedne mogą preferować coś miękkiego i puszystego, inne wolą bardziej minimalistyczne legowiska.

Wiele kotów czuje się jednak najbezpieczniej w małych koszykach lub budkach. Wewnątrz tego typu legowiska także powinno być ciepło i mięciutko. Możesz do niego włożyć ulubiony kocyk kota, aby poczuł się tam jeszcze bardziej swojsko. Koty lubią, kiedy ich otoczenie pachnie znajomo (znajomo = bezpiecznie). Możesz włożyć do legowiska swoją starą koszulkę (niepraną), a kot z pewnością poczuje się doskonale!

Leave a Reply