Jak wybrać idealną budę dla Twojego psa

Buda dla psaKażdy z nas lubi mieć swoje własne miejsce, gdzie może odpocząć po zabieganym dniu czy przemyśleć ważne sprawy. Także nasze zwierzaki powinny mieć swój własny kąt.

W zooplus znajdziesz budy wewnętrzne oraz zewnętrzne, dopasowane do Twojego domu lub mieszkania. To właśnie pierwsze z kryteriów podczas wyboru budy.

Jeżeli decydujesz się na budę wewnętrzną, masz różne możliwości. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać klatki transportowe, torby transportowe czy namioty dla psa.

Jeżeli decydujesz się na budę na zewnątrz, nie powinieneś mieć wielkich wyrzutów sumienia, że Twój pupil pozostanie poza domem. Dziś tworzy się budy najwyżej jakości, które uchronią psa przed wszystkimi warunkami pogodowymi, a do tego wyglądają pięknie.

Pierwsza ważna decyzja to wybór materiału, z którego wykonana jest buda dla psa. Budy z plastiku są dużo łatwiejsze w czyszczeniu, dlatego lepiej nadają się dla psów z alergiami. Z drugiej strony budy drewniane są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na działanie czynników pogodowych. Chronią przed zimnem i upałem przez cały rok. Poza tym w naszym sklepie możesz kupić dodatkową izolację do budy zewnętrznej oraz drzwiczki, które jeszcze lepiej ochronią Twojego pupila przed chłodem.

Pośród bud z drewna możesz znaleźć budy z dachem dwuspadowym, budy z płaskim dachem czy nawet tarasem. W strefach klimatycznych, gdzie deszcz jest na porządku dziennym zaleca się kupno budy z dwuspadowym dachem, aby woda nie zatrzymywała się na dachu, tylko równomiernie spływała. Natomiast w cieplejszych strefach lepiej sprawdzą się budy o płaskich dachach.

No i w końcu ważny jest też rozmiar budy, który powinien być dostosowany do wielkości psa. Wbrew temu co myśli większość duża buda dla psa wcale nie oznacza większej wygody dla psa. Mniejsza buda lepiej utrzymuje ciepło zimą. Buda nie może być też zbyt mała, ponieważ pies musi się w niej czuć komfortowo.

Kilka rad przydatnych przy wyborze wielkości budy:

  • Wysokość budy nie powinna być większa niż o połowę wysokości psa.
  • Długość budy powinna być większa o jedną czwartą długości psa.
  • Szerokość budy powinna pozwolić psu na swobodne obracanie się.

Mając na uwadze te rady, z łatwością wybierzesz idealną budę dla Twojego psa. W zooplus znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju bud w przystępnych cenach!

Leave a Reply