Pomysłowa klatka dla świnki morskiej

KlatkaWspinaczka i zabawa sprawiają świnkom przyjemność!

Wciąż istnieje błędne przekonanie, że świnki morskie to leniwe i niezdarne zwierzaki. Jednak nie jest to prawda, wiele świnek nie ma po prostu możliwości do tego, aby zażyć trochę ruchu. Najczęstsze wyposażenie klatek dla świnek morskich to karmnik i legowisko. Zwierzę nie ma żadnych możliwości do ruchu czy zabawy. Jednak wystarczy odrobina chęci i fantazji, aby stworzyć pupilowi prawdziwy plac zabaw!

Przestronna klatka i wybieg

Podstawą jest przestronna klatka i regularne wypuszczanie świnki poza klatkę. Wbrew powszechnej opinii świnki morskie potrafią wspinać się i skakać. Nie poruszają się tak zręcznie jak chomiki czy myszy, ale są bardzo aktywne. Chętnie wspinają się po drabinkach i rampach, aby z najwyższego miejsca obserwować swoje otoczenie. Sprawna świnka może wskoczyć na wysokość nawet 10–20 cm.

Kupując klatkę dla świnki zwróć uwagę, aby klatka miała płaski dach, wtedy świnka będzie mogła wykorzystać go jak miejsce do siedzenia. Z drewnianych listewek możesz wykonać też dodatkowe piętro, jeżeli klatka jest na tyle wysoka.

Schody i rampy

Wprawione świnki bez problemu dostaną się do najwyższych punktów na schodach i rampach. Schody można wykonać z płaskich kamieni lub małych cegiełek. W ten sposób nie tylko ułatwisz małemu pupilowi wchodzenie, ale zapewnisz mu tez podłoże, na którym będzie mógł ścierać pazurki.

 Tunele i jaskinie

Jako tunel posłużyć może kawałek kory lub rury z gliny, którą możesz znaleźć w sklepie budowlanym. Tak wyposażona klatka sprawi wiele radości nie tylko śwince, ale także Tobie, pozwalając Ci obserwować figle Twojego zwierzaka.

Akcesoria dla świnek morskich w sklepie zooplus.

Leave a Reply