Odpowiednia kuweta dla kota

KuwetaKuweta to nieodłączny element każdego kociego mieszkania. Ale nie zawsze wybór odpowiedniej jest prosty. Jaka kuweta jest najlepsza dla kota? Na rynku dostępne są kuwety kryte i kuwety odkryte, a nawet automatyczne. Kilka rad powinno ułatwić Ci wybór idealnej kuwety.

Kuweta kryta czy odkryta?

Większość kotów bez problemu zaakceptuje krytą kuwetę, jednak niektóre nie będą chciały z niej korzystać. I maja ku temu swoje powody! Wiele kotów czuje się lepiej, kiedy może obserwować swoje otoczenie. Kryta kuweta może sprawić, że kot będzie czuł się nieswojo.

Czy rozmiar kuwety ma znaczenie?

Kuweta dla kota powinna być na tyle duża, aby kot mógł swobodnie się obrócić i zagrzebywać.

Grubość warstwy żwirku

Koty z natury lubią zagrzebywać odchody. Musisz usypać taką warstwę żwirku, aby kot mógł swobodnie w nim grzebać. Ponadto, jeżeli warstwa żwirku dla kota będzie zbyt cienka, dołożysz sobie dodatkowej pracy przy sprzątaniu, ponieważ mocz i odchody mogą dostać się do dna kuwety.

Gdzie powinno się ustawić kuwetę?

Nikt nie lubi załatwiać się w niezbyt ustronnym miejscu. Także koty preferują spokojne zakamarki. Dlatego ustaw kuwetę w jakimś odosobnionym kącie pokoju raczej niż w pełnym hałasu korytarzu.

Wnioski:

Jeżeli kuweta będzie spełniać te kryteria, większość kotów nie będzie unikać korzystania z niej.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment różnego rodzaju kuwet oraz żwirków.

Leave a Reply