Kocie portrety: KOT BRYTYJSKI KRÓTKOWŁOSY

Kot Brytyjski krótkowłosy

Jak sama nazwa wskazuje brytyjski kot krótkowłosy ma swoje korzenie w Anglii, jednak to Holendrzy bardzo przyczynili się do rozwoju tej rasy. W tym słodkim zwierzaku można się od razy zakochać. Uwielbia je ogromna rzesza ludzi i mają oni ku temu uzasadnione powody.

Charakterystyczne cechy wyglądu

Wszystko jest u nich okrąglutkie: klatka piersiowa, głowa, szeroko rozstawione uszy oraz piękne duże oczy. Uszy, ogon oraz łapy także są na końcu zaokrąglone.

Charakter

Kot brytyjski krótkowłosy jest idealnym pupilem dla rodzin z dziećmi dzięki swojemu spokojnemu usposobieniu. Jednocześnie jest świetnym kompanem dla innych kotów, a nawet psów. Potrafi żyć w małej lub dużej grupie kotów, składającej się z wielu kotek, nawet dwóch kocurów i młodych.

Wiek

Ta rasa rozwija się dosyć powoli. Ostateczną wielkość osiągają po dwóch latach lub dłużej. Dorosły kocur waży od 7 do 8 kg, kotka zaś od 4 do 6 kg. Przewidywana długość życia tej rasy to 12-16 lat.

Pielęgnacja

Koty brytyjskie krótkowłose nie wymagają wielu godzin poświęconych na pielęgnację. Ich sierść nie kołtuni się. Kąpiele nie są konieczne. Raz na jakiś czas powinieneś czesać ich futerko, aby usunąć martwe włosy.

Hodowla

Przez wieki hodowcy nie zajmowali się tą rasą. Dopiero na początki XIX wieku rozpoczęła się ich hodowla. W 1871 roku brytyjski kot krótkowłosy został po raz pierwszy wystawiony na wystawie w Kryształowym Pałacu w Londynie.

Karma dla kota w zooplus.pl.

Leave a Reply