Płaszczyki i kurtki dla psów – czy ubranka są psom potrzebne?

Ubranka dla psówTo normalny widok, zwłaszcza zimą: małe i duże psy spacerujące w ubrankach. Płaszczyki i sweterki stają się coraz bardziej popularne i pojawiają się już nie tylko na małych czworonogach, ale także na dużych psach. Nie dziwi więc, że wybór ubranek jest coraz większy.

Fasony, kolory i kroje…

Nieprzemakalne płaszczyki dla psa, kurteczki z lub bez kaptura, sweterki z golfem czy kamizelki odblaskowe – w asortymencie sklepów znajdziesz różne ubranka dla psa. Dostępne są także luksusowe płaszczyki o eleganckim kroju i wysokiej funkcjonalności: od kaptura i rękawów aż po miękko wyściełane wnętrze chroniące pęcherz moczowy i nerki psa podczas chłodów.

Czy zwierzę naprawdę potrzebuje ubrań?

Można długo dyskutować o konieczności ubierania psa i znajdą się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy takiego zachowania. Czy zwierzęciu naprawdę potrzebne jest ubranie decydować powinna indywidualna sytuacja. Nie każdy długowłosy pies ma wystarczającą ilość podszerstka, żeby ogrzać się w zimie i nie wszystkie krótkowłose psy marzną podczas zimowych temperatur.

Generalnie uważa się, że psy z krótką sierścią o małej ilości podszerstka i cienkiej tłuszczowej warstwie podskórnej potrzebują ubranek w chłodne dni, w innym wypadku po prostu marzną. Do takich zaliczają się rasy: doberman, dalmatyńczyk i chart. Zaleca się również, aby młode i starsze psy nosiły ubranka w zimne i deszczowe dni.

Na co zwracać uwagę, kupując ubranka?

Aby cieszyć się ubrankiem jak najdłużej, powinno być ono wykonane z wytrzymałego, oddychającego materiału, wiatro- i wodoodpornego, ale jednocześnie miękkiego. Tylko gdy kurtka czy płaszczyk pasują idealnie, nie ocierają psa i nie ograniczają jego ruchów. Jeżeli Twój pies chętnie spaceruje w ubranku i nie ma śladów otarć oznacza to, że dokonałeś odpowiedniego wyboru!

Leave a Reply