Kocimiętka

KocimiętkaWiele kotów pobudza się, czując zapach kocimiętki

Kocimiętka należy do rodziny jasnotowatych. Jej nazwa wzięła się od jej silnego działania na dorosłe koty. Reakcja kota na zapach kocimiętki jest uwarunkowana genetycznie, dlatego każdy kot reaguje na nią w innym stopniu. Tylko 50% kotów wykazuje silną reakcje na nią. U kociąt i starszych kotów jej działanie nie jest tak silne. Nie tylko koty domowe są na nią podatne, ale także duże koty. Co ciekawe zapach kocimiętki odstrasza szczury.

Zabawki z kocimiętką

Tylko nieliczne koty mogą oprzeć się zapachowi kocimiętki. Koty uwielbiają ten zapach, a zabawki z kocimiętką na pewno nie będą im obojętne. Lekko oszałamiające działanie kocimiętki zwiększy zainteresowanie kota zabawką oraz jego aktywność. Dzięki temu zapewnisz kotu zajęcie na długie godziny i sprawisz, że Twój pupil będzie w świetnej formie.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo zabawek z kocimiętką

Piłki z kocimiętką będą świetnym prezentem dla kota. Wędki z kocimiętką zachwycą czworonoga i uczynią wspaniałego łowcę nawet z największego lenia. Obok myszek i pluszowych zabawek z kocimiętką znajdziesz też przysmaki i spraye zawierające tę roślinę

Leave a Reply