Zdrowe przekąski dla kota

Przekąski dla kotaWszystkie koty lubią podjadać – i powinny to robić. Mała przekąska jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jednak wszyscy właściciele kotów powinny sprawdzać, co kryje się za smacznie wyglądającymi przysmakami dla kota. Smakołyk powinien być nie tylko pyszny, ale też musi zaopatrywać kota w potrzebne mu witaminy i minerały. Wiele dostępnych na rynku przysmaków na pierwszy rzut oka wygląda smacznie i zdrowo, ale kiedy dokładniej przyjrzy się ich składowi, widać że zawierają różne, niekorzystne dla kota składniki jak na przykład zboże. Zdrowe, wartościowe i odpowiednio dobrane przysmaki powinny składać się w 100% z mięsa i nie powinny zawierać żadnych sztucznych dodatków czy cukru.

Kiedy szukasz zdrowej i wartościowej przekąski dla kota, zwracaj uwagę na jej opis na opakowaniu. To powinno znaleźć się na opakowaniu:

  • 100% czystego mięsa lub ryby
  • Bez dodatku konserwantów, barwników
  • Bez dodatku cukru
  • Bez białka sojowego
  • Delikatny proces produkcji
  • Produkt naturalny

Jest wiele zdrowych przekąsek, którymi możesz rozpieszczać swojego pupila. Przykładem są przysmaki liofilizowane, których proces produkcji jest niezwykle delikatny, dzięki czemu nie tracą wartości odżywczych i naturalnego smaku. Liofilizowane przysmaki o najwyższej jakości to na przykład Cosma Snackies i Thrive. Wyróżniają się one wysoką akceptacją, nawet wśród wybrednych kotów.

Alternatywą może być wartościowa sucha karma z mięsem lub małe kawałki surowego mięsa, zdrowe dla zębów i smaczne.

Obok codziennej karmy i przysmaków powinieneś dodatkowo podawać kotu witaminy i taurynę w postaci różnych suplementów. Zadbają one o piękną, błyszczącą sierść i wzmocnią system odpornościowy kota. Żeby zapewnić kotu zdrowe trawienie podawaj mu świeżą trawę dla kota lub pastę słodową.

Smacznego!

Leave a Reply