Balkon bezpieczny dla kota

Balkon bezpieczny dla kotaPierwsze promienie słońca wabią na świeże powietrze także naszych czworonożnych pupili.

Dla kotów spędzających czas w domu balkon jest jednym z ulubionych miejsc. Tam mogą obserwować ptaki i motyle, wyczuwać interesujące zapachy lub wygrzewać się w słońcu.

Ale balkon często oznacza też niebezpieczeństwo: jeżeli nie jest zabezpieczony, kot, próbując wspinać się lub tracąc równowagę, może z niego wypaść. Koty maja bardzo silny instynkt łowcy, więc kiedy zobaczą na balkonie ptaka lub inne zwierzę rzucają się w pogoń za nim. Dlatego musisz zadbać o bezpieczeństwo Twojego pupila! Montaż siatki na balkonie nie jest skomplikowany, a jej dyskretny wygląd nie ogranicza Twojego pola widzenia.

Raz na jakiś czas warto wypuszczać kota na balkon także podczas złej pogody lub w zimie. To zahartuje jego łapki i zadba o gęstą sierść.

Jest wiele innych możliwości, aby zabezpieczyć balkon, jednocześnie nie psując jego wyglądu:

  • Koty lubią wylegiwać się wśród zieleni. Dlatego uważaj przy wyborze roślin balkonowych, aby nie były trujące dla kota!
  • Dbaj o to, aby kot miał stały dostęp do świeżej wody. Na balkon nadają się także poidełka i fontanny. Wskazówka: cichy szum wody w fontannie sprawi, że poczujesz się jak w SPA.
  • Pamiętaj też o legowisku nadającym się na zewnątrz, nieważne hamak czy namiot – ochronią Twojego kota przed promieniami UV i będę przez niego uwielbiane.
  • Drapaka nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu, w którym lokatorem jest kot. Także na balkonie, każdy czworonóg będzie cieszył się z możliwości drapania i zabawy. Przy zakupie drapaka na balkon musisz zwracać uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Powinien być wodoodporny i najlepiej powlekany teflonem, aby Twój kot długo mógł cieszyć się zabawą.
  • Dla orzeźwienia możesz też ustawić na balkonie basen dla kota, np. Kitty Lake. Tam będzie mógł bawić się wodnymi zabawkami – to interesujące zajęcie dla każdego kota!

Trawa dla kota nie tylko wygląda ładnie, ale też wspomoże jego trawienie.

Dodaj komentarz