Balkon bezpieczny dla kota

Balkon bezpieczny dla kotaRządna przygód i ciekawska natura kotów może je doprowadzać do niebezpieczeństw, skutkujących niejednokrotnie nawet znacznym uszczerbkiem na zdrowiu. Najlepszą opcją, by uniknąć niektórych takich sytuacji, jest zamontowanie siatek ochronnych w miejscach stwarzających zagrożenia, a więc koniecznie na balkonie lub oknie. Siatki ochronne, czy to okienne czy balkonowe, mogą uratować Twojemu kotu życie!

Dla kotów spędzających czas w domu balkon jest jednym z ulubionych miejsc. Tam mogą obserwować ptaki i motyle, wyczuwać interesujące zapachy lub wygrzewać się w słońcu.

Balkon jednak często oznacza także niebezpieczeństwo! Jeżeli nie jest zabezpieczony, kot, próbując wspinać się lub tracąc równowagę, może z niego wypaść. Koty mają bardzo silny instynkt łowcy, więc kiedy zobaczą na balkonie ptaka lub inne zwierzę rzucają się w pogoń za nim. Dlatego musisz zadbać o bezpieczeństwo Twojego pupila! Montaż siatki na balkonie nie jest skomplikowany, a jej dyskretny wygląd nie ogranicza Twojego pola widzenia.

Jak optymalnie zabezpieczyć balkon i dopasować do kocich potrzeb, jednocześnie nie psując jego wyglądu:

  • Koty lubią wylegiwać się wśród zieleni. Uważaj jednak przy wyborze roślin balkonowych, aby nie były trujące dla kota!
  • Dbaj o to, aby kot miał stały dostęp do świeżej wody. Na balkon nadają się także poidełka i fontanny. Wskazówka: cichy szum wody w fontannie sprawi, że poczujesz się jak w SPA.
  • Pamiętaj też o legowisku nadającym się na zewnątrz, nieważne hamak czy namiot – ochronią Twojego kota przed promieniami UV i będę przez niego uwielbiane.
  • Drapaka nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu, w którym lokatorem jest kot. Także na balkonie każdy czworonóg będzie cieszył się z możliwości drapania i zabawy. Przy zakupie drapaka na balkon musisz zwracać uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Powinien być wodoodporny i najlepiej powlekany teflonem, aby Twój kot długo mógł cieszyć się zabawą.
  • Dla orzeźwienia w gorące dni możesz też ustawić na balkonie basen dla kota. Tam będzie mógł bawić się wodnymi zabawkami – to interesujące zajęcie dla każdego kota!
  • Trawa dla kota nie tylko wygląda ładnie na balkonie, ale też wspomoże trawienie kota.

Raz na czas wypuszczaj kota na balkon także podczas złej pogody lub w zimie. To zahartuje jego łapki i zadba o gęstą sierść.

Leave a Reply