Wysportowani razem!

Bieganie z psemPrzez cały rok możemy zobaczyć biegających ludzi. Ten bliski naturze sport można świetnie połączyć z wyprowadzaniem psa. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki którym bieganie będzie przyjemne dla Ciebie i dla pupila. Odpowiednie produkty znajdziesz oczywiście w naszym sklepie.

Dlaczego biegać z psem?

Pies ma świetny węch. Dzięki niemu odkrywa świat. Dodatkowo jest niezmordowanym biegaczem. Jego dzicy krewni przebiegają wprawdzie kilometry, ale tylko w pogoni za ofiarą czy do terenów łowieckich. Przy bieganiu Twój czworonóg nie będzie miał jednak żadnego wyznaczonego celu. Dlaczego zatem powinien biegać? Odpowiedź jest bardzo prosta: żeby towarzyszyć swojemu panu.

Z odpowiednią smyczą to sama przyjemność

Aby uniknąć nagłych zatrzymań psa, aby coś obwąchać, zaleca się bieganie z psem na smyczy. Pozwól mu jednak nadawać tempo, to sprawi, że bieganie będzie jeszcze przyjemniejsze dla Ciebie i dla niego. Spróbuj biegać ze średniej długości smyczą, którą nie powinna być napięta. Jeżeli pies jest posłuszny i potrafi chodzić przy nodze, można spróbować biegania bez smyczy. Ale wtedy musisz zwracać szczególną uwagę, gdzie znajduje się Twój pupil.

Nasza rada: Ze smyczami do joggingu Handsfree będziesz miał wolne ręce. Smycz, dzięki specjalnemu pasowi, jest przymocowana do Twojej talii. Zintegrowany w smyczy ekspander łagodzi wstrząsy, powodowane przez nagłe szarpnięcia psa. Dzięki specjalnym zaczepom z opatentowanymi korbami smycz nie skręca się i gwarantuje odprężający spacer zarówno dla psów, jak i ich właścicieli.

Zaczynaj powoli!

Tak jak Ty wiosną zaczynasz powoli wracać do ćwiczeń, tak samo powoli powinieneś przyzwyczajać psa do joggingu. Psy pójdą za swoim panem wszędzie, nieważne jak wyczerpująca będzie droga. Skutkiem tego może być wycieńczenie psa. Dlatego zaczynaj powoli i zwiększaj tempo oraz długość tras stopniowo. Przerwy w trakcie biegu są zalecane zarówno dla Ciebie, jak i dla pupila, po to, aby nie nadwyrężać aparatu ruchu.

Na miękkim podłożu biega się najlepiej!

Pamiętaj! Pies nie ma butów do joggingu. Jego jedynymi amortyzatorami są poduszki pod łapami. Dlatego unikaj długich asfaltowych tras, a wybieraj raczej szlaki turystyczne czy polne ścieżki, ewentualnie alejki parkowe o miękkim podłożu. Przed rozpoczęciem sezonu biegowego z psem, zalecana jest wizyta u weterynarza, aby sprawdzić ogólny stan jego zdrowia. Kiedy nic nie stoi na przeszkodzie, możesz śmiało zaczynać wspólne bieganie, korzystając z pierwszych słonecznych dni!

Najlepsza karma dla psa w zooplus.pl.

Leave a Reply