Akcesoria dla kotów – tego potrzebuje kot

Akcesoria dla kotaSklepy zoologiczne oraz Internet pełne są akcesoriów dla kotów: zabawek, legowisk i wielu innych. Ale co tak naprawdę jest potrzebne, kiedy wprowadza się do nas nowy czworonożny lokator?

Przygotowaliśmy dla Was krótką listę zakupów!

Kuweta

Kuweta jest niezbędnym elementem każdego kociego wyposażenia!

Żwirek

Kupuj ten żwirek, do którego kot jest przyzwyczajony. Zmieniaj go tylko w razie konieczności i powoli przyzwyczajaj do niego kota.

Drapak

Także jest nieodzownym wyposażeniem. Służy nie tylko do ostrzenia kocich pazurków, ale także chroni meble przed drapaniem. Co więcej drapak to idealny punkt widokowy dla kota.

Miska

Miska dla kota nie powinna być zbyt wysoka, tak aby kot nie musiał się męczyć jedząc.

Karma dla kota

Także w tym przypadku zalecane jest poinformowanie się co kot jadał wcześniej, a w razie przestawiania go na inny pokarm, należy to robić powoli.

Zabawki dla kota

Nieważne czy to zabawka na inteligencję, myszka czy piłka, ważne, że kot może się czymś zająć i wyszaleć.

Transporter

Służy do transportu kota i jest bardzo ważny np.: przy wizycie u weterynarza.

Legowisko

Wiele kotów zadowoli się zwykłym kocykiem na kanapie, ale jeśli chcesz możesz podarować mu własne legowisko.

Pielęgnacja

Posiadasz kota długowłosego? Nie powinieneś zapomnieć zatem o szczotce do sierści. W zależności od rodzaju sierści koty długowłose powinny być czesane przynajmniej raz w tygodniu. Nie zapominaj, że także krótkowłose koty cieszą się z odrobiny pielęgnacji.

Trawa dla kota

W czasie pierwszych tygodni pobytu w nowym mieszkaniu nie powinieneś wypuszczać kota samego  na zewnątrz. Dlatego, aby uniknąć tworzenia się kłaczków zapewnij mu trawę dla kota.

Poidełka

Przodkowie kotów mieszkali na pustyni. Koty przyjmują znaczną część wilgoci z pożywienia i rzadko odczuwają pragnienie. Jeśli podajesz swojemu kotu suchą karmą, powinieneś zachęcać go do picia większej ilości wody. Najlepsze do tego są różnego rodzaju poidełka.

Leave a Reply