Znaczenie imienia dla psa

Imię dla psaPsy są traktowane jak przyjaciele i członkowie rodziny. Ta silna więź między człowiekiem i psem wyraża się także w wysiłku z jakim właściciele szukają odpowiedniego imienia dla swojego pupila. Szukanie właściwego imienia jest często próbą cierpliwości. Jedni preferują tradycyjne psie imiona inni szukają czegoś oryginalnego.

Naturalnie, wybrane imię powinno pasować do charakteru, płci i rasy psa. Polecane są raczej jedno – i dwusylabowe imiona, ponieważ niewielu chciałoby chyba krzyczeć ulicą za swoim psem “Krzysztofie Henryku”.

Wybór krótkiego imienia ma również inną zaletę. Pies nie rozumie swojego imienia naturalnie, poznaje je raczej po intonacji. Dlatego ważne jest, aby wybrać dla niego indywidualne imię. Pies, tak jak człowiek, dostaje imię na całe życie. Jeżeli to możliwe, unikaj jego zmiany, ponieważ pies bardzo szybko przyzwyczaja się do niego i dużo czasu zajmuje odzwyczajenie go od reagowania na nie.

Jeżeli pies pochodzi z hodowli, to hodowca wybiera literę na jaką ma zaczynać się imię szczeniaka, co naturalnie ogranicza wybór.

Obroża dla psaAby przyzwyczaić młodego psa do swojego imienia, należy sprawić, aby kojarzył je z przyjemnymi doświadczeniami, dlatego przy zabawie, głaskaniu i chwaleniu zawsze powinieneś powtarzać jego imię.

Leave a Reply