By Twój kot żył długo i zdrowo…

Zdrowie kotaKażdy właściciel kota, zastanawiał się z pewnością niejednokrotnie nad tym, jaki będzie jego pupil w podeszłym wieku i co powinien zrobić, aby ten czas nie był dla niego okresem męczarni?

Przede wszystkim należy zrozumieć, że jest możliwe utrzymanie witalności, zdrowia        i odporności kota nawet w podeszłym wieku.  Wystarczy jedynie zadbać o jego kondycję   i zdrowie.

Odpowiednie pożywienie

Oferowane w dzisiejszych czasach pożywienie dla kotów jest bardzo różnorodne. Karmy z kurczakiem, wołowiną, warzywami, w sosie lub w galarecie – wybór jest naprawdę ogromny! Przy doborze odpowiedniego posiłku dla kociaka, powinno się wziąć pod uwagę jakość oferowanej karmy oraz sposób, w jaki się ją podaje pupilowi.  W żadnym wypadku nie można podawać zwierzęciu zimnej karmy, wyciągniętej dopiero co z lodówki – najbardziej preferowana przez koty temperatura podawanego im posiłku to temperatura ciała.  Jeśli Twój kot nie jest bardzo aktywny fizycznie zwróć szczególną uwagę na jego wagę i zastanów się nad doborem właściwej karmy.

Kondycja kotaSport

Kolejnym ważnym aspektem w utrzymaniu sprawności kota jest ruch. Dzięki niemu kociaki mogą odreagować agresję, szkolą swoje umiejętności fizyczne, a tym samym wpływają pozytywnie na swoje zdrowie.  Koty, które są lekko zaokrąglone mogą poprzez sport wrócić do dawnej, smukłej sylwetki.  Możesz zakupić swojemu pupilowi zabawki takie jak pluszowe myszki, plastikowe piłki lub pluszaki, które szeleszczą czy takie, które wydają z siebie jakieś dźwięki. One nie tylko pobudzą go do aktywności, ale także pozwolą Ci się z nim integrować podczas zabawy.

Leave a Reply