Domowa apteczka dla kota

Chociaż życie u boku człowieka jest dla zwierzaka komfortowe i zazwyczaj bezpieczne, czasem dochodzi do kontuzji i drobnych zranień. Mając odpowiednio wyposażoną apteczkę, każdy miłośnik zwierząt może temu zaradzić lub chociaż udzielić pierwszej pomocy.

Co powinno znaleźć się w kociej apteczce?

W gruncie rzeczy powinna ona przypominać zwykłą domowa apteczkę. Powinna zawierać bandaże i materiały opatrunkowe, lekarstwa oraz przyrządy takie jak termometr, nożyczki czy kleszczyki do usuwania kleszczy.

Zaopatrz się też w watę opatrunkową, bandaż i taśmę – dzięki nim będziesz mógł szybko zareagować i opatrzyć zwierzaka, przynajmniej do czasu dotarcia do weterynarza. Maści na rany i środki dezynfekujące także będą bardzo pomocne przy drobnych skaleczeniach. Uważaj jednak z jodyną, w większości przypadków nie jest ona odpowiednia dla kotów. Jednorazowe strzykawki bez igieł mogą przydać się przy aplikowaniu lekarstw lub żywności.

Kleszcze i grzebień przeciwpchelny muszą znaleźć się w każdej kociej apteczce! W sytuacjach kryzysowych uspokoją kota krople, pamiętaj jednak, aby wybierać te bez alkoholu, przystosowane dla zwierząt.

W przypadku kotów przebywających na świeżym powietrzu warto mieć także środki przeciwko robakom.
Aby apteczka spełniała swoją funkcję, kontroluj ją regularnie i wymieniaj przeterminowane lekarstwa i inne środki.

Choroby kotów opisujemy również w naszym poradniku na stronie sklepu zooplus.plApteczka dla kota.

Leave a Reply