Czy wszystkie koty potrzebują mieć drapak?

Drapak dla kotaDrapak jest największym, najmasywniejszym, a także najdroższym meblem dla kotów. Dlaczego jest tak istotnym asortymentem dla kociaków? Nie można by było z niego zrezygnować?

Koty muszą drapać i nie tylko w celu zaostrzenia swoich pazurków. Przez poduszki pod łapami koty wydzielają zapachy. Jeśli nie zapewnisz swojemu pupilowi jakiegokolwiek miejsca, w którym będzie mógł ścierać swoje pazurki z pewnością znajdzie sobie je sam.  Będzie to najprawdopodobniej drewniana szafa, sofa lub odrzwia. Twój kociak nie chce Cię tym drapaniem w żaden sposób denerwować, lecz jedynie zaspokoić swoje potrzeby. Najgorsze jest to, że już raz „oznaczone” meble będą coraz częściej przedmiotem jego ostrzenia pazurów. Aby uniknąć takiej kłopotliwej sytuacji zakup swojemu kociakowi drapak dla kota. Warto zaopatrzyć się w niego już przed pojawieniem się kota w domu, gdyż będzie on wiedział od pierwszych chwil, że to właśnie na drapaku może się wyżyć. Tym sposobem nawet nie wpadnie na pomysł by drapać inne meble w Twoim domu.

Drapaki dostępne są w różnych wielkościach. Jeśli nie masz dużo miejsca w domu, możesz zakupić sizalową deskę lub sizalową zabawkę, które także oferują Twojemu kotu możliwość drapania.

Leave a Reply