Odpowiednie legowisko dla psa

Legowisko dla psa

Oferta legowisk jest ogromna. Możesz wybierać spośród wielu kolorów i kształtów. Nic dziwnego, że czasem można się w tym wszystkim pogubić.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze legowiska?

Legowisko dla psa nie powinno być wybierane tylko pod katem naszych upodobań estetycznych, ale przede wszystkim powinno być dopasowane do potrzeb zdrowotnych psa. Na rynku znajdziesz modele ortopedyczne dla psów seniorów i chorych psów jak i czworonogów, cierpiących na problemy ze stawami. W takich legowiskach wykorzystuje się technologie, używane także w przypadku ludzi. Stosowane są specjalne materiały dopasowujące się do kształtu ciała oraz zapewniające odpowiednie obciążenie.

Alternatywą dla psów z problemami z kręgosłupem i stawami są łóżka sprężynowe, które wpływają korzystnie na kręgosłup.

Legowiska dla szczeniąt powinny być przede wszystkim wytrzymałeLegowisko. Ważny jest też odpowiedni rozmiar. Jeżeli legowisko jest zbyt duże dla małego psiaka, traci on poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wybierz legowisko odpowiednio duże dla rosnącego psa, ale zapewniające mu poczucie bezpieczeństwa i ciepła.

Legowiska używane na zewnątrz charakteryzują się zazwyczaj nieprzemakalną powłoką zewnętrzną, wytrzymałością i właściwościami izolującymi. Są one idealne, kiedy nasz pupil chce odpocząć po szaleństwach na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz