Transportery – bezstresowa podróż dla psa i kota

Transporter dla kota

Każdy, kto podróżuje z psem czy kotem, nie obędzie się bez zakupu transportera. Dla bezpieczeństwa wszystkich pasażerów nasi pupile muszą przebywać w czasie jazdy w zamknięciu. Jeżeli będziesz od małego przyzwyczajać zwierzaka do transportera, zaoszczędzisz mu tym wiele stresu związanego z podróżowaniem.

Transporter dla psa lub transporter dla kota powinien zostać umieszczony w miejscu, gdzie pies czy kot śpi lub odpoczywa, już w momencie pojawienia się pupila po raz pierwszy w domu. W ten sposób zwierzę będzie miało okazję się z nim oswoić.” – radzi weterynarz Doktor Birgit Drescher ze Stuttgartu. Dlatego powinieneś umieścić transporter w spokojnym miejscu, dzięki czemu pupil łatwiej się do niego przyzwyczai.

„Rozmiar transportera musi zostać dopasowany do wielkości zwierzęcia.“ – dodaje Doktor Drescher. Gruba mata, wyścielająca dno, wyciągana raz na jakiś czas i czyszczona, sprawi, że Twojemu pupilowi będzie bardzo wygodnie. Dobrym pomysłem jest też wrzucenie do środka zabawki. „Proces aklimatyzacji przyspieszy włożenie do transportera znoszonego ubrania właściciela.“ – radzi Drescher.

Transporter jest też niezwykle przydatny przy wizytach u weterynarza, zwłaszcza z kotem. W większości poczekalni gromadzi się wiele zwierząt, przede wszystkim psów, czekających wraz z właścicielami na swoją wizytę. „W takiej sytuacji transporter jest niezastąpiony, ponieważ zapewni kotu miejsce, w którym poczuje się bezpiecznie.“ – wyjaśnia Pani Doktor.

Transporter jest koniecznością w czasie podróży samolotem. „Dlatego łatwiej jest przyzwyczaić psa od małego, że transporter jest czymś całkowicie naturalnym.“ – mówi Drescher. Ponadto, w czasie pobytu w hotelu, pies będzie miał ze sobą swój mały dom, więc nie będzie musiał aklimatyzować się w całkiem nowym otoczeniu.Transporter dla psa

Leave a Reply