Dowód osobisty dla kota: microchip – potrzebny?

Istnieje możliwość ucieKotczki przez koty domowe nawet oknem. Możemy jednak zabezpieczyć się i umożliwić ewentualnemu znalazcy identyfikację naszego pupila i zwrócenie go nam. Większość miłośników kotów od lat stawia na oznaczanie przez tatuaże czy microchip.

Podczas gdy oznaczanie tatuażem jest dla zwierzaka bardzo bolesne i musi być przeprowadzane pod narkozą, zakładanie microchipu jest całkowicie bezbolesne i przeprowadzane bez żadnego znieczulenia. Chip wielkości ziarenka ryżu jest wstrzykiwany zwierzęciu w okolice karku. I pozostaje z nim przez całe życie, w przeciwieństwie do tatuażu, który z czasem blaknie. Także przemieszczanie się microchipu jest dla kota całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Microchip jest wykonany z bioszkła, które wykorzystuje się także w leczeniu ludzi.  Sam chip nie przeszkadza kotu i uaktywnia się tylko w kontakcie z miernikiem odczytowym, co także nie jest groźne dla kota.

Kiedy ktoś znajdzie Twojego kota, u weterynarza łatwo odczyta numer identyfikacyjny zwierzaka. Jeśli pupil jest zarejestrowany np. w Polskim Towarzystwie Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, może bez problemu zostać zwrócony do właściciela. Rejestracja jest niezwykle ważna, ponieważ bez niej sam microchip nic nie da. Dane są oczywiście tajne i dostępne tylko dla urzędników i weterynarzy.

Jeżeli chodzi o koty rasowe oraz o przewożenie zwierząt przez granice, oznaczenie microchipem jest obowiązkiem. Chip ma tez inne zalety. Można zaopatrzyć się w drzwiczki dla kota z czujnikiem wykrywającym identyfikator, dzięki czemu do domu wejść może tylko Twój pupil, a obce zwierzęta nie mają mozliwości wejść do środka.

Microchip ma wiele zalet zarówno dla kota jak i dla człowieka. Zapytaj swojego weterynarza o możliwość założenia microchipu.Microchip dla kota

Leave a Reply