Niebezpieczeństwa czyhające na Twojego kota podczas świąt!

Kot - ŚwiętaKto zna naturę kotów wie, że potrafią być bardzo ciekawe i uwielbiają harcować. Choinka i inne świąteczne dekoracje z pewnością wprawią kociaki w taki zachwyt, że nie będą one mogły przejść obok nich obojętnie. Dlatego też w okresie przedświątecznym, a potem już podczas świąt warto zadbać o to, by Twój kociak nie zrobił sobie i innym krzywdy.

  • W szczególności małe kociaki uwielbiają podskoki i wspinaczki – także po choince.  Aby zadbać o ich bezpieczeństwo zwróć uwagę na to, jakie świąteczne ozdoby zawisną na choince. Niebezpieczne są bombki – jeśli się stłuką mogą skaleczyć łapki. Lekarze weterynarii ostrzegają także przed lametami, łańcuchami oraz wstążkami. Jeśli zwierzak je połknie, może dojść skrętu jelit.
  • Bardzo ryzykowne jest pozostawienie samego kociaka w pomieszczeniu z choinką. Groźna jest przede wszystkim zabawa włączonymi do prądu światełkami, która niestety może w najgorszym przypadku skończyć się śmiercią zwierzaka i pożarem.
  • Sztuczny śnieg to kolejny środek, który może źle wpłynąć na zdrowie Twojego kota, jeśli ten go spróbuje zjeść. Jego spożycie może doprowadzić nawet do zmian rytmu serca lub śmierci.
  • Niestety Twój Pupil nie będzie mógł jeść podczas świąt tego, co Ty. Czekolada już w znikomych ilościach nie działa na niego dobrze, a rodzynki, które są częstym składnikiem ciast mogą uszkodzić mu nerki. Czerwona kapusta i grzyby mogą spowodować atak artretyzmu oraz uszkodzić żołądek i jelita.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy u Twojego kota, skonsultuj się z weterynarzem. Postaraj się mieć zawsze w pobliżu jego wizytówkę. Lekarz może rozpoznać już po Twojej relacji wszystkie dolegliwości i szybko Wam pomóc.

Powyższe informacje mają nŚwięta z kotema celu tylko uświadomić Ci, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na Twojego kota. Jeśli jednak zminimalizujesz ich źródła oraz będziesz uważnie strzegł kociaka to nic złego mu się nie stanie i spędzicie wspólnie cudowne święta.

Link do sklepu: www.zooplus.pl

Leave a Reply