Jak właściwie odżywiać psy seniory?

Psy seniory są mało aktywne i posiadają małe zapotrzebowanie energii. Konsekwencją tego jest wolny wzrost ich muskulatury, a szybsze gromadzenie się warstw tłuszczu. Zadbaj o właściwe odżywianie Twojego pupila, który jest już w podeszłym wieku, biorąc pod uwagę kilka istotnych aspektów.

NADWAGA kontroluPies seniorj ilość zjadanych posiłków przez Twojego pupila. Częste karmienie prowadzi często do nadwagi, która niesie za sobą choroby serca, problemy z krążeniem oraz cukrzycę. Zmniejsz ilość jedzonych produktów, jeśli zauważysz, że Twój pies tyje. Pamiętaj jednak, że niektóre z nich musisz zastąpić innymi, by zapewnić psiakowi wymaganą dawkę energii, witamin i minerałów.

ZĘBY jeśli Twój pies ma problemy z gryzieniem, zadbaj o odpowiednie porcjowanie jego posiłków. Dzięki temu przeżuwanie nie sprawi mu wielu trudności, a jedzenie będzie samą przyjemnością.

TRAWIENIE  pieWeterynarzs  senior  nie jest w stanie trawić tak szybko białek, jak w swoich młodzieńczych latach. Z tego powodu, zwróć uwagę na to, w jakich ilościach są mu one dostarczane.

CHOROBY RAKA jeśli Twój pupil ma guza, ogranicz do minimum produkty zbożowe. Dostarczaj mu za to wysokowartościowe tłuszcze jak kwas omega 3 oraz wiele produktów, w których zawarte są aminokwasy.

KOŚCI I STAWY bolące kości i stawy to problem niejednego psa seniora. Aby zapobiec złemu samopoczuciu Twojego pupila dostarczaj mu suplementy diety, takie jak np. Wapno budulcowe Ebi-vet.

Podeszły wiek Twojego psa, nie musi oznaczać samych problemów. Pomóż mu zatem przeżyć jego starość w radości i spokoju. Niech to będzie niezapomniany czas dla Was obojga.

Leave a Reply